Service Pack 2 pro Vistu se pravděpodobně opozdí

Podle posledních informací se vydání druhého servisního balíčku (SP2) pro Vistu opozdí nejméně o měsíc a odborníci z web TechARP.com očekávají, že by se měl dostat do výroby někdy v květnu nebo červnu.


Na TechARP.com se objevily již dříve velmi přesné informace o vydání SP3 pro Windows XP a SP1 pro Vistu v roce 2008, proto jsou jeho predikce považovány za velmi přesné. Nyní odhaduje, že release candidate verzi SP2 pro Vistu by Microsoft měl vydat někdy v březnu, přičemž ještě v poslední předpovědi se počítalo s únorem a s jeho odesláním do výroby pak v dubnu.

SP2 pro Vistu bude po odeslání do výroby následně umístěn pro veřejné stažení ze stránek Microsoftu. Doba mezi těmito dvěma událostmi byla v minulosti různě dlouhá, například SP3 pro Windows XP byl odeslán do výroby 21. dubna a ke stažení byl již 6. května. V případě SP1 pro Vistu však Microsoft vyčkával šest týdnů, než jej uvolnil k veřejnému stahování.

Co se týká nových funkcí v SP2 pro Vistu, bude v něm kromě opravy řady bych přepracována služba vyhledávání díky Windows Search 4.0. Dále přibude podpora nového standardu Bluetooth 2.1, nativní podpora Blu-ray disků nebo nová utilita pro správu Wi-Fi zařízení a bezdrátových sítí. Jak to bude s DirectX 11 však není zatím jisté.

Podle prvních testů také testovací verze SP2 pro Vistu přesla zhruba 3% nárůst výkonu oproti SP1, více informací najdete v článku Service Pack 2 pro Vistu v testech překvapil.Komentáře