Service Pack 3 pro Windows XP: bude hotov již příští pondělí?

Podle interního rozvrhu Microsoftu by měl být dlouho očekávaný SP3 pro Windows XP uvolněn do výroby již v pondělí 21. dubna! Za další týden, konkrétně 29. dubna pak bude k dispozici všem uživatelům prostřednictvím služby Windows Update. Informoval o tom americký Computerworld s odvoláním na stránky Neowin.net, kterým se podařilo získat a zveřejnit interní rozvrh Microsoftu.Podle interního rozvrhu Microsoftu by měl být dlouho očekávaný SP3 pro Windows XP uvolněn do výroby již v pondělí 21. dubna! Za další týden, konkrétně 29. dubna pak bude k dispozici všem uživatelům prostřednictvím služby Windows Update. Informoval o tom americký Computerworld s odvoláním na stránky Neowin.net, kterým se podařilo získat a zveřejnit interní rozvrh Microsoftu.

V pondělí 21. dubna by také podle jmenovaného zdroje měl být tento servisní balíček rozeslán výrobcům počítačů, nabídnut zákazníkům s velkým počtem licencí a také poslán ke stažení na stránky TechNetu a MSDN (Microsoft Developer Network). I když SP3 bude uvolněn do služby Windows Update již 29. dubna, podle Neowinu Microsoft povolí automatické stahování a instalace až po 10. červnu – toto oddálení by mělo umožnit administrátorům dostatečně se předem připravit na aktualizaci systémů.

Správci v podnicích navíc budou moci automatickou aktualizaci dále blokovat prostřednictvím speciálního nástroje (Service Pack Blocker Tool Kit), který Microsoft vydal v prosinci 2007.

Termín dokončení SP3 pro Windows XP v druhé polovině dubna předpověděli již před časem pracovníci webu TechARP.com, kteří mimo jiné již korektně predikovali i vypuštění SP1 pro Windows Vista a také jeho uvolnění do služby Windows Update. Podle tohoto zdroje bude první uvolněná finální verze SP3 v sedmi jazycích – angličtině, francouzštině, němčina, italštině, čínštině, japonštině, korejštině a španělštině. Verze s dalšími jazyky by pak měla následovat přibližně za tři týdny.

Microsoft však zatím žádnou z těchto informací stále oficiálně nepotvrdil a i nadále se drží svého původního stanoviska, že vydání Service Packu 3 pro Windows XP je plánováno na první pololetí letošního roku, bez dalšího upřesnění. Nicméně řada expertů podle podobnosti ve vypouštění testovacích verzí se SP1 pro Vistu předpokládá, že dokončení SP3 pro Windows XP je již otázkou velmi krátké doby.
Nenechte si ujít:
Jaký je Service Pack 3 pro Windows XP v praxi?

Service Pack 3 pro Windows XP překvapil, tvrdí testeři

Windows XP ještě nejsou na odpis

Uživatelé bojují za prodloužení prodeje Windows XP

Nová verze Service Packu 3 pro Windows XP je již ke stažení!

Windows XP SP3 : Microsoft opravil kritickou chybu

Windows 7: Přijdou již příští rok?

Windows Vista a Internet Explorer 7 – jak se prosazují?

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém


Komentáře