Service Pack 3 pro Windows XP překvapil, tvrdí testeři

Před několika dny jsme informovali o nové betaverzi Service Packu 3 (SP3) pro Windows XP a novinkách, které v něm mají být obsažené. Při jeho testování se ovšem objevila jedna nečekaná vlastnost a to zvýšení rychlosti v některých případech zhruba o 10% oproti populárnímu Service Packu 2, vydanému v roce 2004.Poznámka: Pokud hledáte finální verzi Service Packu 3 pro Windows XP ke stažení, která byla vypuštěna na začátku května 2008, odkaz na ní je zde.

Před několika dny jsme informovali o nové betaverzi Service Packu 3 (SP3) pro Windows XP a novinkách, které v něm mají být obsažené. Při jeho testování se ovšem objevila jedna nečekaná vlastnost a to zvýšení rychlosti v některých případech zhruba o 10% oproti populárnímu Service Packu 2, vydanému v roce 2004.

Tuto informaci poskytla společnost Devil Mountain Software, která testovala i novou verzi Service Packu 1 pro Windows Vista. Nový SP3 pro Windows XP zvýšením rychlosti příjemně překvapil, říká ve svém blogu Craig Barth, vedoucí oddělení technologií v Devil Mountain Software. Test byl prováděn na notebooku s procesorem Core 2 Duo, běžícím na frekvenci 2.0 GHz a s 1 GB RAM, testovacím programem v Devil Mountain byl OfficeBench. Je však otázkou, zda se stejné zvýšení rychlosti projeví i pod jinými aplikacemi.

Barth dodává, že zvýšení rychlosti je příjemným bonusem, protože od SP3 pro Windows XP se hlavně očekávalo opravení řady chyb, které se vyskytly od vydání SP2. Je proto podle jeho slov velmi pravděpodobné, po svém vydání se SP3 stane velmi vyhledávaný u většiny uživatelů.

Microsoft zatím žádný oficiální komentář, týkající se nárůstu výkonu u SP3, nevydal a spíše se snaží bránit testovací verzi SP1 pro Windows Vista, u něhož však žádné významné navýšení rychlosti test Devil Mountain Software neprokázal. Dle slov mluvčího Microsoftu je však SP1 pro Vistu stále ve fázi vývoje a před vydáním dozná ještě několika změn, takže i v tomto případě se mohou uživatelé stále dočkat nějakého překvapení.
Nenechte si ujít:
Service Pack 1 pro Windows Vista je již ve finální verzi!

Získejte Windows Vista Ultimate zadarmo!

Jak bude vypadat Windows XP Service Pack 3?

Windows XP ještě nejsou na odpis

Pozor – Microsoft zintenzivňuje kontroly počítačů s nelegálními Windows!

Vista má stále stejného rivala – Windows XP

Service Pack 1 pro Office 2007 je již na dohled!


Komentáře