Seznam aplikací nekompatibilních se SP1 pro Vistu roste

Jednou z výhod nového Service Packu 1 pro Windows Vista má být zvýšená kompatibilita se staršími aplikacemi. Nicméně Microsoft nyní ohlásil, že několik známých antivirových programů pod novým servisním balíčkem nebude fungovat a musí být nejprve updatovány.Jednou z výhod nového Service Packu 1 pro Windows Vista má být zvýšená kompatibilita se staršími aplikacemi. Nicméně Microsoft nyní ohlásil, že několik známých antivirových programů pod novým servisním balíčkem nebude fungovat a musí být nejprve updatovány.

Nejedná se ovšem o výjimečnou věc. Například při vydání Service Packu 2 pro Windows XP byl seznam aplikací, které díky updatu nebudou fungovat správně, zhruba třikrát delší. Mezi aplikace, které by mohly mít problém s kompatibilitou po nainstalování nového Service Packu pro Vistu patří například BitDefender AV a BitDefender Internet Security verze 10, dále Trend Micro Internet Security 2008, Zone Alarm Security Suite verze 7.1.078 nebo Jiangmin KV Antivirus, verze 10 a 2008.

Po nainstalování Service Packu 1 budou z kvůli spolehlivému fungování operačního systému tyto aplikace blokovány, ovšem v době jeho oficiálního vydání by již pole vyjádření Microsoftu měly být k dispozici jejich aktualizované verze, které s novým servisním balíčkem budou fungovat bez problémů. Mezi další aplikace, které byly označeny jako nekompatibilní se SP1 pro Vistu patří například ZCM Agent od Novellu či New York Times Reader, což je program, který každý den stahuje kompletní text těchto novin a umožňuje jej předplatitelům číst v off-line podobě.

Objevení se nekompatibilních aplikací je tedy očekávaná skutečnost, kterou mají možnost výrobci softwaru do doby oficiálního vydání nového Service Packu v polovině března napravit. Do té doby mají také čas i výrobci hardwaru, aby opravili své ovladače, které mohou díky nestandardní podobě instalace s novým Service Packem působit potíže. Jak je tedy vidět, oddálení jeho oficiálního vydání se ukázalo jako strategicky výhodný tah Microsoftu, díky kterému je nyní možnost předem vyřešit všechny případné problémy a připravit včas uživatele na možnost, že bude potřeba updatovat některou z dříve nainstalovaných aplikací.
Nenechte si ujít:
Microsoft výrazně snižuje ceny Windows Vista

Service Pack 1 pro Windows Vista je již ve finální verzi

Microsoft zintenzivňuje kontroly počítačů s nelegálními Windows!

Vista má stále stejného rivala – Windows XP

Service Pack 3 pro Windows XP překvapil, tvrdí testeři

V souboji s Windows XP začíná Vista nabírat dech

Ti uživatelé, kteří si stáhli „pirátský“ Service Pack 1 z výměnných sítí, kde již nějakou dobu koluje, budou tedy muset na vyřešení všech problémů ještě chvíli počkat.


Komentáře