Skype rozšíří podporu videa, Windows Phone však zůstávají v nemilosti

Populární komunikační klient Skype je kromě desktopových verzí k dispozici i pro OS Android a iPhone, kde se počítá s dalším rozšiřováním funkcionality. Podpora Windows Phone 7 je však zatím v nedohlednu.


Viceprezident společnosti Skype, Dan Neary, sice nedávno informoval, že klient pro Windows Phone 7 je v dlouhodobém plánu, ovšem není zdaleka jisté, kdy bude dokončen. Skype se naopak chce zaměřit primárně na platformy iPhone, Symbian, BlackBerry a Android, které považuje z hlediska vývoje svých produktů za nejperspektivnější.

Nearyho odpověď tedy není přímým zamítnutím podpory mobilních Windows, ale její příznivci by se zatím příliš radovat neměli. Společnost Skype obecně nemá k Windows Mobile příliš vřelý vztah a v únoru zastavila další vývoj komunikačního klienta Skype pro Windows Mobile 6.5 údajně kvůli špatným uživatelským zkušenostem napříč přístroj s tímto operačním systémem.

Naopak příznivá zpráva přichází pro příznivce značky Apple, neboť Neary potvrdil, že v létě by měla být dostupná verze Skypu přímo optimalizovaná pro tablet iPad. Společnost také bude dále intenzivně rozvíjet podporu videochatu, který by mohl být podporován i na nové generaci přístroje iPhone, jejíhož představení bychom se mohli dočkat již v červnu. Pro desktopové operační systémy Windows pak Skype připravuje možnost videochatu více lidí najednou a již nedávno Skype uvolnil novou verzi svého komunikačního klienta, která umožňuje takto propojit až pět lidí současně a vytvářet tak skupinové videochaty. Více informací o ní a odkaz ke stažení najdete na adrese: http://blogs.skype.com/en/2010/05/group_video_calling.html.Komentáře