Small Business Server 2008 a Windows Essential Business Server 2008 na trhu

Nové verze informačních systémů pro malé a střední firmy pomáhají uživatelům snižovat provozní náklady, zvyšovat produktivitu práce a hledat nové příležitosti.Nejnovější verze produktů Windows Small Business Server 2008 (SBS 2008; nyní i v češtině) a Windows Essential Business Server 2008 (EBS 2008) uvedla na trh firma Microsoft.
Novinky nabízejí malým a středně velkým firmám výkon a vlastnosti velkých podnikových systémů ve formě, kterou tyto menší společnosti dokážou snadno využít. Díky důrazu, který Microsoft při jejich vývoji kladl na použitelnost a cenovou dostupnost, ušetří zákazníci při instalaci i na následné péči o informační systém -
systémy SBS a EBS podle výrobce zásadně zjednodušují implementaci a správu informačních technologií a přinášejí nové možnosti, jak zvýšit produktivitu práce koncových uživatelů. Navíc firmám umožňují ušetřit na licenčních poplatcích za samostatné specializované IT nástroje.
„Výhodou nového SBS 2008 je skutečnost, že zákazník nákupem získává komplexní a ucelené IT řešení. Software, který z jedné krabice nainstaluje, pokryje drtivou většinu IT potřeb jeho firmy, aniž by musel mít silný tým specialistů a řešit jednotlivá řešení separátně,“ upřesňuje Ján Beňo, manažer serverové divize společnosti Microsoft.
SBS 2008 představuje integrované serverové řešení určené až pro 75 uživatelských PC vyvinuté s cílem pomáhat firmám udržovat jejich data v bezpečí a zvyšovat produktivitu práce. SBS nabízí i malým firmám technologie, které využívají velké podniky. Patří mezi ně například Windows Server 2008, Exchange Server 2007, Microsoft SQL Server 2008 a další produkty společnosti Microsoft. EBS 2008 je navržen pro firmy, ve kterých počítače používají až tři stovky uživatelů.
V takovém prostředí EBS 2008 umožňuje správcům IT infrastruktury zjednodušovat jejich práci prostřednictvím automatizace běžných úkonů. SBS 2008 a EBS 2008 plně podporují nasazení a efektivní využití mobilních telefonů s operačním systémem Windows Mobile a pomáhají tak výrazně zvýšit produktivitu práce díky nepřetržitému přístupu k firemní elektronické poště, kalendáři, souborům a aplikacím i mimo kancelář.
Microsoft nyní také nové licenční podmínky a možnost rozložit financování do 24 až 60 měsíců podle potřeb a možností svých zákazníků. Firma navíc poskytuje několik flexibilních licenčních variant, které umožní přizpůsobit náklady na IT jejich reálnému využití včetně nabídky různě velkých balíčků licencí pro koncové uživatele (CAL). Začínající firma si tak například může dokupovat uživatelské licence po jedné podle toho, kolik zaměstnanců informační systém využívá.


Komentáře