Snadnější provoz firemního IT či levnější zálohování slibuje Microsoft

Hned několik služeb a produktů určených pro české uživatele nabídl v těchto dnech Microsoft. Slibuje větší komfort i úspory.

Snadnější provoz firemního IT či levnější zálohování slibuje Microsoft


Microsoft společně se společností T-Mobile zpřístupnil v tuzemsku službu Azure ExpressRoute, která umožňuje vytvořit privátní připojení mezi cloudovými datacentry MS Azure a vlastní firemní infrastrukturou.

Spojení ExpressRoute tak nevede veřejným internetem, proto je podle poskytovatelů spolehlivější, rychlejší, má nižší latenci a lepší zabezpečení než typické internetové připojení.

Příjemné může být i zlevnění zálohování dat v cloudové službě MS Azure – podle provozovatele prý až o 77 %. Azure Backup nabízí možnost přímého zálohování dat Windows Serveru do cloudu bez nutnosti pořizovat zálohovací zařízení a zálohovací software.

Inovací se dočkaly i produktové řady Microsoftu. Jde například o uveřejnění finální verze klienta Skype pro firmy, tedy nástupce služby Lync. Skype pro firmy nabídne dosavadní služby komunikačního nástroje Lync, které doplní o známé prostředí služby Skype.

Nově je v Česku dostupný i lokálně připravený balíček s názvem SBS 365, který nahrazuje dosavadní Small Business Server. K dispozici je ve třech verzích a je založen na produktech Windows Server, Microsoft Azure a Office 365.

Microsoft uvolnil i zcela novou službu Office 365 Video, jež je určená pro zabezpečené sdílení interních instruktážních videí v podniku.

Microsoft také koupil Revolution Analytics a Datazen Software. V prvním případě jde o dodavatele nástroje Revolution R, který  slouží pro analýzu velkých dat. Datazen Software je zase poskytovatel řešení v oblasti mobilních business intelligence nástrojů a vizualizací na zařízeních s operačními systémy Windows, iOS a Android.

Úvodní foto: © boscorelli - Fotolia.com


Komentáře