Snadnější vývoj aplikací i práci v Office 365 slibují novinky Microsoftu

Microsoft v uplynulých dnes představil hned celou řadu inovací, které usnadní život vývojářům, stavitelům sítí internetu věcí i běžným uživatelů. Které to jsou?

Snadnější vývoj aplikací i práci v Office 365 slibují novinky Microsoftu


Microsoft dá vývojářům více možností v rámci služeb Azure a Visual Studio. Díky nim budou moci například modernizovat své existující aplikace či rychle vytvářet inteligentní aplikace pro převládající platformy.

Představil třeba Azure Cosmos DB, který podporuje globální využití cloudových služeb a aplikací s množstvím dat na celosvětové úrovni – od IoT přes AI až po mobily – s vysokým výkonem, odolností vůči chybám a podporou pro všechny typy dat včetně graph.

Uvedl i nové služby MySQL a PostgreSQL, které se přidávají k Azure SQL databázi. Vývojáři s nimi získávají nové možnosti volby a flexibilitu na platformě služeb, jež poskytují vysokou dostupnost a škálovatelnost s minimálními výpadky v oblasti uchovávání a obnovování dat.  

Novinkou  je i služba Microsoftu pro migraci databází, která umožní zákazníkům Oracle a SQL Serverů ještě snadněji přesouvat jejich data a rychle modernizovat svoje aplikace. Ta je ale zatím ve stádu preview.

Microsoft také oznámil všeobecnou dostupnost nástroje Visual Studio 2017 pro platformu Mac. Vývojáři tak mohou pracovat nejen na řešení typu end-to-end přes mobilní či webové aplikace až po hry a také je nasazovat a integrovat do Azure, ať už používají C#, F#, .NET Core, ASP.NET Core, Xamarin anebo Unity.  

 

Vylepšení při IoT

Microsoft představil i náhled svého nového řešení Azure IoT Edge. Tato technologie rozšiřuje inteligenci a další výhody cloud computingu i na okrajová zařízení kvůli kombinování dat ze světa práce s kontextovým vědomím fyzického světa.

Na Build 2017 byla ohlášená  i spolupráce Microsoftu s Intelem týkající se Windows 10 IoT Core - kromě podpory platforem Baytrail, Apollo Lake a Joule budou v blízké budoucnosti podporovaná i na platformách Cherrytrail a Braswell a také na celé řadě procesorů Intel, včetně řad Core, Pentium, Celeron a Atom. Jde o významné rozšíření stávající podpory pro SoC, jež bude nově sahat od Qualcomm Snapdragonu 212 až po Intel Core i7.

 

Novinky pro Office

Řada nových funkcionalit se objevila i v Office 365. Například jakýkoli vývojář nyní může publikovat aplikace pro Microsoft Teams, což je pracovní nástroj založený na chatovaní v Office 365. Brzy budou aplikace pro Microsoft Teams dostupné pro koncové uživatele pro vyhledávání přes nové rozhraní.

Vývojářům se také zpřístupnila nová rozhraní Graph API včetně API ze SharePoint a Planner. Graph dává vývojářům přístup k datům a inteligenci Office 365, což umožní navzájem propojovat jednotlivé části mezi osobami, jejich konverzacemi, projekty, plánováním, procesy a obsahem. Tyto informace pomáhají vývojářům vytvářet inteligentnější aplikace, což podle výrobce dovolí i chytřeji pracovat. 

A nakonec -- do služby SharePoint se integrovaly nové funkce, které uživatelům ulehčí práci. Už během tohoto léta například půjde sdílet soubory v Office 365 přímo z Průzkumníku ve Windows anebo ve Finderu pro Mac. Celý tento proces byl zjednodušený a bude sjednocený napříč zařízeními a systémy.

Úvodní foto: Microsoft


Komentáře