SP2 pro Windows Server 2003 je tu

Společnost Microsoft vydala společný Service Pack 2 (SP2) pro Windows Server 2003 a Windows XP Professional x64. Tento balík obslužných programů obsahuje nejnovější aktualizace, bezpečnostní funkce a prvky zvyšující stabilitu. Mimoto přináší dva nové nástroje určené administrátorům - Scalable Networking Pack a XmlLite.Microsoft vydala společný Service Pack 2 (SP2) pro Windows Server 2003 a Windows XP Professional x64. Tento balík obslužných programů obsahuje nejnovější aktualizace, bezpečnostní funkce a prvky zvyšující stabilitu. Mimoto přináší dva nové nástroje určené administrátorům - Scalable Networking Pack a XmlLite.

Účelem Windows Server 2003 Scalable Networking Pack je zlepšení výkonu a škálovatelnosti při práci v síti - například ukládání souborů, jejich zálohování, webové servery a streamování médií. XmlLite je zase určen vývojářům, kterým pomáhá s budováním XML aplikací kompatibilních s dalšími programy postavenými na standardu XML 1.0. Ačkoli by XmlLite měl fungovat s jakýmkoli programovacím jazykem pro Windows, který využívá DLL (Dynamic Link Libraries), vytvářen byl primárně pro C++.

Krom toho nový SP2 obsahuje i Windows Deployment Services umožňující vzdálené nastavení a instalaci nových počítačů (WDS je připraven i pro Windows Vista). Microsoft rovněž nahradil nástroj CACLS vylepšeným ICACLS, aktualizoval MSConfig (zjednodušuje diagnostiku severu) a zkvalitnil správu filtrování IPSec.

Další změny zahrnují podporu nové certifikace Wi-Fi Alliance pro zabezpečení bezdrátových sítí, Microsoft Management Console 3.0 s novými funkcemi a vylepšeným zajištěním chyb přes MMC konzoli, nové logování (eventy) pro účty clusterové služby či aktualizace ve prospěch výkonu SQL serveru a virtualizace.

Anglická verze SP2 pro Windows Server 2003 je již k dispozici ke stažení zde, česká verze bude dostupná od 10. dubna.


Komentáře