SP3 pro Windows XP: Co způsobuje chybu s registry?

Nedávno jsem informovali o tom, že při instalaci nového Service Packu 3 pro Windows XP na počítači s bezpečnostními produkty Symantecu může dojít k výrazným problémům s registry. Symantec nyní již identifikoval problém a důvodem je údajně kombinace dvou procesů, když fixccs.exe ze SP3 přidá nové položky do registru, ale „normálně“ je zase smaže. Funkce SymProtect mu v tom ale zabrání, protože se před hromadným mazáním položek snaží registr Windows chránit.Nedávno jsem informovali o tom, že při instalaci nového Service Packu 3 pro Windows XP na počítači s bezpečnostními produkty Symantecu může dojít k výrazným problémům s registry. Symantec nyní již identifikoval problém a důvodem je údajně kombinace dvou procesů - fixccs.exe ze SP3 a SymProtect z alikací Symantecu.

Společnost Symantec jako reakci na problémy s instalací Service Pack 3 pro Windows XP oficiálně doporučila svým zákazníkům, aby některé její produkty před instalací balíčku vypnuli, jinak riskují problémy až nefunkčnost počítače.

Doporučení se týká uživatelů řady Norton 360 a Norton AntiVirus. Vypnout je třeba funkci SymProtect, která jinak může spolu s XP SP3 způsobit již několikrát zmiňované problémy s registry (konkrétně dojde k chybnému přidání kvanta dodatečných klíčů registru; nové položky mají názvy začínající nesmyslnými znaky a mohou způsobit řadu potíží).

Funkce SymProtect (v některých produktech Symantecu také zvaná tamper protection) se podle všeho konkrétně nesnáší se souborem fixccs.exe, který je součástí SP3. Symantec původně prohlásil, že chyba je na straně Microsoftu, ten však záležitost nekomentoval.

Nové vyjádření Symantecu je už mírnější – problém je podle firmy v kombinaci obou procesů, když fixccs.exe přidá nové položky do registru, ale „normálně“ je zase smaže. Funkce SymProtect mu v tom ale zabrání, protože se před hromadným mazáním položek snaží registr systému Windows chránit.
Nenechte si ujít:
SP3 pro Windows XP: Co přináší nového?

SP3 pro Windows XP může vést k nekonečným rebootům

SP3 pro Windows XP a nekonečné restarty – opravná utilita nyní ke stažení

Service Pack 3 pro Windows XP dokončen!

Jaký je Service Pack 3 pro Windows XP v praxi?

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém

Více informací o problémech uživatelů s registry po instalaci SP3 lze najít v článku SP3 pro XP: Uživatelé hlásí problémy s registry.

Zdroj: Computerworld.com


Komentáře