SP3 pro Windows XP: Symantec vydal nástroj na opravu registrů

Jak jsem již informovali, uživatelé bezpečnostních produktů Symantecu se při instalaci nového Service Packu 3 pro Windows XP mohli setkat s problémem poškození registrů a vyprázdnění obsahu Správce zařízení. Společnost Symantec proto vydala nástroj, který tuto chybu opravuje a který je nyní volně ke stažení.Jak jsem již informovali, uživatelé bezpečnostních produktů Symantecu se při instalaci nového Service Packu 3 pro Windows XP mohli setkat s problémem poškození registrů a vyprázdnění obsahu Správce zařízení. Společnost Symantec proto vydala nástroj, který tuto chybu opravuje a který je nyní volně ke stažení.

Problém tkví konkrétně v tom, že funkce SymProtect (v některých produktech Symantecu také zvaná tamper protection) se podle všeho konkrétně nesnáší se souborem fixccs.exe, který je součástí SP3. Symantec původně prohlásil, že chyba je na straně Microsoftu, ten však záležitost nekomentoval. Více informací lze najít v článku SP3 pro XP: Uživatelé hlásí problémy s registry.

Nyní Symantec konečně přináší nástroj SymRegFix, slibovaný již před dvěma týdny, kdy se objevily stížnosti rozhořčených uživatelů. Dostupnost tohoto nástroje ohlásil Reese Asnchultz, senior manažer v Symantecu na firemním fóru podpory a je nyní volně ke stažení z webu Symantecu. Společnost jej doporučuje používat nejen v případě aktualizace Windows XP na SP3, ale i u Windows Vista, aktualizovaných na SP1, neboť i v tomto případě může podle posledních zjištění dojít ke stejnému problému. Odkaz pro download je zde.
Nenechte si ujít:
SP3 pro XP: Uživatelé hlásí problémy s registry

Uživatelé bojují za prodloužení prodeje Windows XP

SP3 pro Windows XP: Co způsobuje chybu s registry?

Service Pack 3 pro Windows XP dokončen!

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém


Zajímavé však je, že v případě SP3 pro Windows XP uživatelé problém nahlásili během několika dní, zatímco u SP1 pro Vistu, který je veřejně k dispozici již mnohem delší dobu, na tento problém nikdo neupozornil.

Zdroj: Computerworld.comKomentáře