SP3 pro Windows XP ve finální verzi konečně ke stažení!

Dlouho očekávaný Service Pack 3 pro Windows XP byl konečně vypuštěn a je nyní k dispozici všem ke stažení - a to i včetně české verze! Po týdnu čekání kvůli problémům s kompatibilitou Microsoft definitivní verzi SP3 nyní oficiálně uvolnil jak do služby Windows Update, tak i ke stažení ze svých webových stránek.Dlouho očekávaný Service Pack 3 pro Windows XP byl konečně vypuštěn a je nyní k dispozici všem ke stažení. Po týdnu čekání kvůli problémům s kompatibilitou Microsoft definitivní verzi SP3 nyní oficiálně uvolnil jak do služby Windows Update, tak i ke stažení ze svých webových stránek.

Verze, která je k dispozici ve Windows Update, má délku zhruba 67 MB a varianta určená pro stažení z webu Microsoftu pak něco přes 300 MB v závislosti na zvoleném jazyku. Český SP3 pro Windows XP má konkrétně 307.6 MB a s připojením rychlostí 256 kb/s se vám bude stahovat 2 hodiny a 44 minut. Dohromady je pak k dispozici pro download 25 různých jazykových verzí. Odkaz ke stažení je k dispozici zde.

Kromě zmíněných verzí pak na centru Stažení softwaru Microsoftu je i image disku s novým servisním balíčkem ve formátu .iso, který má 545 MB v anglické verzi a 370 MB v české verzi.

Důvodem zdržení vydání Service Packu 3 pro Windows XP je konkrétně problém s aplikací Microsoft Dynamics RMS, neboť nekompatibilita byla zjištěna teprve několik dní před jeho plánovaným vypuštěním. Tento problém se pak týká i Service Packu 1 pro Vistu, který je již nějakou dobu k dispozici. Při použití Microsoft Dynamics RMS totiž hrozila ztráta nebo poškození dat a podle poslední informace Microsoft tuto chybu v RMS již opravil, nicméně ji ještě nestihl distribuovat, nicméně v nejbližších dnech by se tak mělo stát. Do té doby však Microsoft podle slov své mluvčí uživatelům Dynamics RMS nový SP3 pro Windows XP nedoporučuje používat.

Microsoft také zatím filtruje instalaci obou zmíněných servisních balíčků přes Windows Update, aby zabránil jejich nainstalovaní na systém s aplikací Dynamics RMS.
Nenechte si ujít:
Service Pack 3 pro Windows XP dokončen!

Jaký je Service Pack 3 pro Windows XP v praxi?

Service Pack 3 pro Windows XP překvapil, tvrdí testeři

Windows XP ještě nejsou na odpis

Uživatelé bojují za prodloužení prodeje Windows XP

Windows XP SP3 : Microsoft opravil kritickou chybu

Windows 7: Přijdou již příští rok?

Windows Vista a Internet Explorer 7 – jak se prosazují?

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systémKomentáře