Terčem hackerů se stal tentokrát iPhone!

Smartphone od Apple se stal cílem hackera, který si říká drunknbass, neboť se mu podařilo svojí neautorizovanou aplikací upravit tento přístroj ve videokameru, čímž přidal svému iPhone funkci, která mu v původní softwarové výbavě tohoto telefonu chyběla.Smartphone od Apple se stal cílem hackera, který si říká drunknbass, neboť se mu podařilo svojí neautorizovanou aplikací upravit tento přístroj ve videokameru, čímž přidal svému iPhone funkci, která mu v původní softwarové výbavě tohoto telefonu chyběla.

Výsledky hacker prezentoval na svém webu Monster and Friends, kde jsou ke shlédnutí ukázky jím natočených videí a dokonce je zde i možnost jeho další práci sponzorovat. Jeho aplikace je zatím ve fázi vývoje a momentálně umožňuje nahrávat jen desetisekundová videa v rozlišení 2 megapixely při 10 snímcích za vteřinu, ale při snížení kvality by údajně mělo být možné nahrát i video delší než minutu. Navíc drunknbass počítá s tím, že ve finální verzi své aplikace bude moci dosáhnout neomezené délky nahrávání a to při 15 až 30 snímcích za vteřinu. Pro srovnání, běžné filmy v kinech mají 24 snímků za sekundu a v televizi je to (s normou PAL) rovných 25 snímků.

Zmíněná hackerská aplikace pro iPhone v současné době neumožňuje ukládat více klipů, ale ty jsou vždy přemazávány následujícími, nicméně i tento nedostatek by měl být ve finální verzi již odstraněn. Aplikace je po registraci k dispozici ke stažení na hackerově webové stránce a má pouhých 36 KB.

Proč je tento počin označován jako hackerský, když se na první pohled podobá nespočetnému množství podobných snah ze strany nezávislých vývojářů? Situace se má tak, že Apple zatím neuvolnil oficiální vývojářské nástroje, což by se podle slov Steva Jobse mělo stát až někdy na počátku února příštího roku. Pak již budou podobné snahy snad legitimní a je jen otázkou, proč Apple s vydáním vývojářského kitu tak otálel, když například Google vypustil příslušné nástroje pro svojí plánovanou platformu Android hned během týdne po jejím oficiálním představení.
Nenechte si ujít:
Vydírání se souhlasem: jak přinutit uživatele pornostránek zaplatit?

Čeká nás éra kyberútoků, varují experti

Top 10 hlavních bezpečnostních hrozeb roku 2008

Výzkum: Půl milionu databázových serverů nemá ani firewall!

Říjen ve znamení vykrádačů hesel a osobních údajůKomentáře