Termín pro servisní balíček pro Vistu oznámen

V prvním čtvrtletí příštího roku má Microsoft uvést na trh první servisní balíček pro operační systém Windows Vista. Oznámilo to vedení firmy. První betaverze Windows Vista Service Packu 1 se má přitom ke skupině asi 15 000 uživatelů dostat už během září.V prvním čtvrtletí příštího roku má Microsoft uvést na trh první servisní balíček pro operační systém Windows Vista. Oznámilo to vedení firmy. První betaverze Windows Vista Service Packu 1 se má přitom ke skupině asi 15 000 uživatelů dostat už během září.
SP1 bude podle Davida Zipkina, senior product managera Microsoftu zahrnovat aktualizace výhradně zaměřené na opravu případných chyb a na vylepšení výkonu systému, zvýšení spolehlivosti či kompatibility s aplikacemi třetích výrobců.
Aplikování SP1 na systém Windows XP vedlo k tomu, že některé aplikace nebylo pak možné na Windows XP spustit. Tomu se chce Microsoft nyní vyvarovat. „Všechny programy, které lze spustit pod dnešní podobou Windows Vista, bude možné provozovat i po aplikaci SP1,“ dodal Zipkin.
V brzké době se má podle Microsoftu objevit i SP3 pro Windows XP. Má jít o poslední servisní balíček pro tento operační systém.


Komentáře