Trojrozměrný vizualizační software pro přípravu tisku nabízí Xerox

Technologii, která používá trojrozměrný software, jež ukáže kompletní rozvržení výstupu před samotným tiskem, představila firma Xerox. Podle jejích představitelů novinka odstraní jedno z nejnákladnějších míst v tiskovém procesu a urychlí tak přípravu a schvalování dokumentů.Technologii, která používá trojrozměrný software, jež ukáže kompletní rozvržení výstupu před samotným tiskem, představila firma Xerox. Podle jejích představitelů novinka odstraní jedno z nejnákladnějších míst v tiskovém procesu a urychlí tak přípravu a schvalování dokumentů.
Podle výzkumné agentury InfoTrends stojí právě proces přípravy a schvalování dokumentů pro tisk v průměru šest dolarů, přičemž samotnou tiskovou úlohu lze provést za jeden dolar. S trojrozměrným vizualizačním softwarem společnosti Xerox si budou moci uživatelé prohlédnout, jak budou tisky vypadat – textura, lesk, desky, vazby a další – před tím, než se začne tisknout.
„Trojrozměrná vizualizace pomůže zabránit nákladným chybám a přepracování,“ řekl Rob Rolleston, manažer výzkumu ve středisku Research Center Webster společnosti Xerox. „Prohlédnutí výstupu před jeho vytištěním může zamezit mnoha chybám v orientaci, ořezu nebo umístění příslušných snímků na stránce. Výsledkem je vynikající výstup na první pokus.“
Vizí tohoto společného projektu, na němž spolupracují výzkumná střediska Xerox v New Yorku a v Kalifornii, je pomoci zákazníkům porozumět veškerým dostupným možnostem, ať již jsou v tiskárně nebo zadávají své tiskové úlohy přes internet. Trojrozměrná vizualizace dokumentu je vlastně virtuální prohlídkou tiskové úlohy zákazníka. Ten vidí, jak program listuje barevnou knihou, nebo jak otevírá a překládá jejich blahopřání, a přesně ukazuje, jak budou vypadat po dokončení. „Software umožňuje uživatelům vytvářet nové a zajímavé dokumenty, aniž by se museli učit nové technologie tiskového průmyslu,“ dodává R. Rolleston.
Technologie trojrozměrné vizualizace Xerox je stále v procesu zdokonalování. „Tato myšlenka je zatím prototypem, chceme ve spolupráci se zákazníky testovat různé koncepty a vybrat ty nejpřínosnější varianty,“ řekl R. Rolleston.


Komentáře