Umělá inteligence je budoucností ERP

I navzdory kulturním bariérám či zastaralým technologiím je umělá inteligence (AI) připravena převzít funkce klasického podnikového softwaru. Dodavatelé ERP v současnosti přidávají do svých produktů funkce strojového učení a podniky zase horlivě zkoumají možnosti, které jim to může přinést. Co tedy AI může nabídnout vašemu ERP?

Umělá inteligence je budoucností ERP


„Zařízení je venku v sekci údržby, kde je velký hluk,“ vysvětluje. Rozhodli se tedy používat rozpoznávání obrazu a využili schopnosti strojového učení SAP Leonardo k učení identifikace dílů pohledem. „Nyní může člověk v terénu pořídit obrázek pomocí iPadu a přímo z místa vznést požadavek,“ popisuje Mosquim.

Potenciál pro umělou inteligenci v ERP je neuvěřitelný, tvrdí Patrick Bakey, prezident SAP Industries. V příštích několika letech se budou podle něj automatizovat opakované, nudné úkony, které automatizovat lze, což zvýší produktivitu a umožní to firmám přerozdělování pracovních míst a vytváření nových rolí.

„Společnosti budou moci vyčlenit více personálu na strategické a tvůrčí projekty,“ předpokládá Bakey. Navíc budou mít zaměstnanci mnohem snadnější propojení s podnikovou technologií.

„Dnes už doma možná používáte asistentku Alexa nebo Siri založenou na umělé inteligenci k vyhledání dovozu jídla z restaurací, k doporučením, recenzím a kupónům,“ popisuje. „Stejnou úroveň pohodlí a inteligence chceme zajistit i pro podnikové aplikace,“ dodává Bakey.

 

Tento příspěvek vyšel v Computerworldu 2/2018. Časopis (starší čísla i předplatné těch nadcházejících) si můžete objednat na adrese našeho vydavatelství.Úvodní foto: phonlamaiphotoVyšlo v Computerworldu 2/2018
Komentáře