Upgrade na Windows 7 mohou provázet problémy

Na diskusních fórech Microsoftu řeší v posledních dnech uživatelé nejrůznější problémy s upgradem na nově uvedené Windows 7, neboť aktualizace ne vždy proběhne bez problémů.


Konkrétně se uživatelé upgradující z Visty potýkají s řadou problémů, mezi nimiž je nejčastějším smyčka nekonečných restartů počítače či odmítání produktových klíčů. Jen do pondělí dopoledne zástupci Microsoftu odpověděli již na 2 600 dotazů týkající se upgradu, přičemž další řada jich zůstala stále ještě nezodpovězena.

Jedním z možných problémů je i hláška „unspecified errors“ při rozbalování tzv. „studentské verze“ Windows 7 v edici Home Premium, kterou si uživatelé stahují z webu, nicméně ta není ČR nabízena a uživatelům tyto potíže tedy nehrozí. Problém je způsoben údajně tím, jak jsou soubory stahovány do uživatelského PC a Microsoft v současnosti pracuje na jeho odstranění.

Horší situací je však smyčka nekonečných restartů, na kterou si uživatelé začali stěžovat v pátek. Při upgradu Visty proces zamrzne, případně se počítač restartuje a objeví se hláška, že aktualizace nebyla úspěšná a že bude obnoven předchozí operační systém. Nicméně místo toho se PC při snaze o obnovu původních souborů dostane do smyčky nekonečných restartů, kterou není jak zastavit, což potvrzuje uživatel vystupující pod nickem Jschneider21. Podle Microsoftu však jde jen o ojedinělé případy a již v červenci umístil na web dokument, který problém zmiňuje.

Třetím problémem, na který si uživatelé často stěžují, je odmítnutí produktového klíče OS Windows 7. I po zadání správného kódu totiž operační systém může oznámit, že ten není platný a že je nutné napsat jej znovu. Navíc na fórech Microsoftu uživatelé dostávají takové rady, jako že se pravděpodobně přepsali nebo že se snaží použít klíč, který byl určen pro jiný počítač a podobně. Někteří na tuto situaci proto reagují značně negativně a rozhořčeně, neboť jsou přesvědčeni, že klíč zadávají správně, nicméně snaží si alespoň pomáhat navzájem a dávat si rady prostřednictvím diskusního fóra. Na problém s odmítnutím produktového klíče se například jako rada objevuje návod na důkladné vyčištění starého systému a následnou instalaci či pokusit se o plnou instalaci Windows 7 z upgrade disku.

Obdobné problémy však provázejí uvádění velké řady nových produktů a bylo by spíše překvapivé, kdyby se žádné potíže neobjevily. Microsoft nyní pracuje na tom, aby došlo k vyřešení všech nesrovnalostí a je pravděpodobné, že brzy budou na otázky prvních uživatelů Windows 7 nalezeny uspokojující odpovědi.Komentáře