Uživatelé by měli s přechodem na Windows 7 počkat, radí odborníci

Podle mínění zástupců americké společnosti by uživatelé s přechodem na operační systém Windows 7 měli počkat do té doby, než se Microsoft plně vypořádá s některými jeho chybami.


„Na základě informací z různých zdrojů, ale i našich zkušeností s operačními systémy Windows, uživatelům doporučujeme, aby s nasazením nejnovějších Windows 7 počkali, dokud se tento OS na trhu plně nezabydlí“ říká Josh Kaplan, prezident nezávislé společnosti Rescuecom, která se zabývá technickou podporou. Jako jeden z důvodů, proč by uživatelé měli nasazení Windows 7 i nadále odkládat, Kaplan uvádí riziko možné ztráty dat, jehož dopady by navíc za současné situace ekonomické nejistoty mohly být o to horší. „Jak pro podniky, tak i domácí uživatele existují pádné důvody, proč s přechodem na Windows 7 počkat“ varuje Kaplan.

Těm uživatelům, kteří s nasazením OS Windows 7 čekat nechtějí, pak Kaplan alespoň radí, aby namísto jeho přímé instalace na stávající přístroje raději sáhli po koupi nového počítače, jehož součástí již budou i předinstalované Windows 7. Instalace na stávající zařízení - ať už běžící s osm let starými Windows XP či novějšími Windows Vista - je podle něj totiž příliš riskantní, zvláště pak pokud si uživatelé ani nenajdou čas na úplné zálohování svých dat.

„Přenos všech dat, především pak těch osobních, je jedním z nejčastějších problémů, se kterými se uživatelé (během instalace nového OS) musí vypořádat“ upozorňuje Kaplan. „Bez řádné přípravy dat je přechod na nový operační systém riskantní pro každého.“

Mnoho uživatelů se již podle Kaplana při instalaci Windows 7 setkalo s více či méně závažnými problémy, které je nakonec donutily vrátit se ke svému starému OS. Doporučuje tak s přechodem vyčkávat, dokud nebude na trhu k dispozici dostatečné množství přístrojů s předinstalovanými Windows 7. Stejně je prý bezpečnější počkat na vydání různých opravných balíčků a nových ovladačů. „Každá aktualizace je výzvou“ uzavírá Kaplan s odkazem na velké updaty a opravné balíčky, které Microsoft na trh jednou za čas uvádí.

Pro srovnání, Steven Kleynhans, viceprezident společnosti Gartner, je naopak přesvědčen, že uživatelé by s přechodem na nový OS neměli otálet, více najdete v článku Gartner: S nasazením Windows 7 nečekejte na Service Pack.Komentáře