Uživatelé Windows 8 získají Windows Blue zdarma

Operační systém Windows 8 od Microsoftu se dočká aktualizace s kódovým označením Windows Blue. Aktualizace bude oficiálně uvedena pod názvem Windows 8.1. Pro zákazníky, kteří již mají nainstalovanou verzi 8 operačního systému, bude k dispozici zdarma.

Uživatelé Windows 8 získají Windows Blue zdarma


Aktualizace na Windows 8.1 bude dostupná pro Windows 8 i Windows RT (který je navržen pro zařízení s procesory ARM). Oznámila to Tami Rellerová, finanční a marketingová ředitelka divize Windows na konferenci JP Morgan Technology, Media & Telecom.

Očekávaná aktualizace bude větší než opravy, na které jsou uživatelé Windows 8 zvyklí, ale nepůjde ani o žádné dramatické změny, které by se daly srovnat s přechodem z Windows 7 na Windows 8.

Instalace Windows 8.1 by podle Rellerové měla být jednoduchá. Windows 8.1 vyjde před koncem roku, ukázková verze bude k dispozici koncem června na konferenci pro vývojáře Microsoft Build. Jakých změn se Windows 8 dočká, prozrazeno nebylo, ale se podle Julie Larsonové-Greenové, viceprezidentky společnosti, se v Microsoftu diskutovalo o stížnostech uživatelů na chybějící nabídku Start a o tom, že by její obnovení mohlo být užitečné.

Přesnější údaj o tom, kdy Windows 8.1 vyjde, Rellerová neprozradila, řekla pouze to, že Microsoft chce dát šanci partnerům OEM, aby mohli aktualizaci nahrát do zařízení, která mají být k dispozici na předvánočním trhu.

Také zopakovala, že partneři OEM Microsoftu pracují na menších tabletech s operačním systémem Windows 8 a Windows RT, jak již ostatně vyšlo najevo dříve. Dále prozradila, že má Windows Store již více než 70 000 aplikací.

Ukázková verze Windows 8.1, kterou Microsoft zveřejní v červnu, bude dostupná nejen vývojářům, ale všem, protože bude k dispozici ke stažení z webu společnosti. Stejně, jako předchozí zkušební verze softwaru z Redmondu.

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře