V souboji s Windows XP začíná Vista nabírat dech

Podle nejnovějšího průzkumu, týkajícího se přechodu firem z operačního systému Windows XP na Windows Vista, který si objednala společnost CDW, se začíná v některých sektorech projevovat zrychlení migrace k tomuto novějšímu operačnímu systému.Podle nejnovějšího průzkumu, týkajícího se přechodu firem z operačního systému Windows XP na Windows Vista, který si objednala společnost CDW, se začíná v některých sektorech projevovat zrychlení migrace k tomuto novějšímu operačnímu systému. Ještě v průzkumu, který jsme uveřejnili v listopadu (k dispozici je zde), situace pro Vistu naopak příliš růžově nevypadala.

Průzkum byl uskutečněn na základě dat od 772 zdrojů z nejrůznějších oblastí a sfér podnikání. Množství organizací, které testují Vistu a hodnotí její důsledky pro nasazení pro svůj podnik se od loňského února do listopadu zvýšil z 29 % na 48 %. Více než 35 % zkoumaných společností navíc Vistu již implementovalo, což je ve srovnání s 12 % v únoru 2007 značné zvýšení.

Zajímavé je, že největší úspěch má Vista v sektoru SMB, kde je ve fázi nasazení či testování již u 53 % firem. Dobře jsou na tom Windows Vista i v oblasti vyššího vzdělávání a školství, kde slaví úspěch u 49 % sledovaných organizací. Naopak ale střední a velké společnosti se často drží stále operačního systému Windows XP.

David Cottingham z CDW situaci vysvětluje tím, že v SMB sektoru neexistuje taková závislost na aplikacích a hardwaru, který funguje pouze s Windows XP, a přechod na novější systém proto tolik nenaráží na bariéru nekompatibility. U velkých společností je to ale opačně, neboť pokud mají aplikace nekompatibilní s Vistou, zůstávají stále u osvědčených Windows XP.

Mnoho firem také doufá, že nový operační systém s kódovým názvem Windows 7 by se mohl objevit již v příštím roce a díky tomu by bylo možné přejít z Windows XP rovnou na něj a kompletně tak vynechat implementaci Visty, která by jim přinesla zbytečné problémy. Životnost Windows XP by měl prodloužit i Service Pack 3, který by se měl objevit do poloviny roku 2008.

Řada analytiků však očekává, že zvýšení migrace k Windows Vista by mohl způsobit i příchod Service Packu 1 pro tento operační systém, který se čeká nejpozději do konce března a měl by přinést opravu chyb, zvýšení stability a podle slov Microsoftu i výkonu tohoto systému.
Nenechte si ujít:
Získejte Windows Vista Ultimate zadarmo!

Windows Vista SP1 Release Candidate je již k dispozici ke stažení!

Pozor – Microsoft zintenzivňuje kontroly počítačů s nelegálními Windows!

Vista má stále stejného rivala – Windows XP

Service Pack 3 pro Windows XP překvapil, tvrdí testeři

Service Pack 1 pro Office 2007 je již na dohled!


Komentáře