Virtualizační řešení na USB

Společnost VMware v současnosti testuje virtualizační program pro stolní PC, který lze vměstnat také na disk USB a přenášet tak z počítače na počítač.Společnost VMware v současnosti testuje virtualizační program pro stolní PC, který lze vměstnat také na disk USB a přenášet tak z počítače na počítač.

Betaverze ACE 2 Enterprise Edition je aktualizovanou verzí dva roky starého programu, který rovněž sloužil k virtualizaci stolních počítačů. Jednou z nejvýznamnějších součástí ACE 2 je Pocket ACE – uživatelé ho mohou uložit na USB flash disk, přenosný disk, iPod či jiný přehrávač, a přenést ho na jinam.

Pocket ACE je určen mobilním pracovníkům, kteří v terénu nemají k dispozici laptop, ale dostanou se ke stolnímu počítači. Na něj pak ze zmiňpvaných médií nahrají podnikovou virtualizační platformu a mohou pracovat.

Další součástí ACE 2 je Management Server, který administrátorům umožňuje kontrolovat běh virtualizace. Správci tak mohou ovládat přístup, nastavovat bezpečnostní vlastnosti, spravovat aktualizace softwaru či vzdáleně vypnout virtualizovaný stolní počítač; to vše z jediné konzole. Stolní a přenosné počítače mohou ACE 2 provozovat bok po boku libovolného, již přítomného operačního systému.


Komentáře