Virtualizační software XenServer ve verzi 4.1 uvedla na trh firma Citrix

Novou je metoda licencování, která dovoluje neomezený počet virtuálních strojů na jednom serveru za jednotnou cenu.Všeobecnou dostupnost řešení XenServer 4.1 oznámila společnost Citrix Systems. Jedná se o první verzi této produktové řady od konce roku 2007, kdy Citrix dokončil akvizici firmy XenSource. Současně Citrix představil nový cenový model, který dovoluje zákazníkům provozovat na jednom serveru neomezený počet virtuálních strojů za jednotnou cenu. Vychází tak vstříc požadavkům zákazníků, kteří s rostoucím využíváním virtualizace datových center volají po jednoduché a předvídatelné cenové a licenční politice.
Většina současných řešení pro virtualizaci serverů si podle Citrixu účtuje navýšení licenčních poplatků podle počtu patic pro procesory v každém serveru. Tento cenový model nejen významně zvyšuje celkové náklady na virtualizaci, ale je také složitější pro zákazníky, kteří musí neustále sledovat počet patic CPU (Central Processing Unit; procesor) u všech serverů instalovaných v datovém centru, aby zajistili splnění licenčních podmínek.
S novou verzí 4.1 řešení XenServer Citrix odstranil tuto překážku nabídkou jednoduchého licenčního modelu vázaného na samotný server, který platí pro celou řadu produktů XenServer. Díky tomu mohou zákazníci nyní provozovat na jednom fyzickém serveru neomezený počet virtuálních strojů nebo hostitelských operačních systémů za jednotnou nízkou cenu bez ohledu na to, zda má jednu, dvě nebo čtyři patice pro CPU. Nový způsob stanovení cen platí pro Standard, Enterprise a Platinum edice řešení Citrix XenServer. Pro neomezené použití na jednom serveru je k dispozici také bezplatná Express edice XenServeru.
Doporučená maloobchodní cena pro XenServer začíná na částce 600 dolarů pro jeden server za roční licenci a 900 dolarů pro jeden server za trvalou licenci.


Komentáře