VMware nabízí zdarma hypervisor ESXi

Mezi klíčové výhody ESXi patří podle dodavatele fakt, že architektura nezávislá na operačním systému minimalizuje prostor pro útoky. Na všech podporovaných operačních systémech (Windows, Linux, Netware a Solaris) lze používat až 4 virtuální CPU jednotky a 256 GB paměti k provozu na prostředky náročných aplikací.Společnost VMware oznámila, že dává k dispozici svůj hypervisor ESXi zcela zdarma, aby dala firmám všech velikostí možnost vyzkoušet si přínosy virtualizace.

Již od roku 2001 VMware nabízí hypervisor, který již dnes používá více než 120 000 zákazníků. V prosinci roku 2007 VMware uvedla na trh vylepšení v podobě ESXi, samostatného hypervisoru třetí generace. Aktuální verzi hypervisoru ESXi 3.5 lze stahovat zde.

Tom Bittman, analytik ze společnosti Gartner, uvedl: „Virtualizace je v současnosti jedním z nejvlivnějších trendů v počítačovém světě. Dostupnost bezplatných hypervisorů bezpochyby zajistí růst trhu a nabídne také přesvědčivý argument pro společnosti, které dosud virtualizační procesy neimplementovaly. Výše uvedené platí zejména pro segment malého a středního businessu a rozvojové trhy.“

Podle VMware vyžaduje produkt minimální nároky na instalaci i správu. Zákazníci mohou přecházet od instalace k provozu virtuálních zařízení během několika minut, zejména v případě downloadu a instalace předkonfigurovaných virtuálních zařízení. Existuje více než 800 virtuálních zařízení, jež mohou být vytvořena v VMware hypervisoru pouhým stažením z prostředí VMware Virtual Appliance Marketplace a následným spuštěním.

Mezi klíčové výhody ESXi patří podle dodavatele fakt, že architektura nezávislá na operačním systému minimalizuje prostor pro útoky. Na všech podporovaných operačních systémech (Windows, Linux, Netware a Solaris) lze používat až 4 virtuální CPU jednotky a 256 GB paměti k provozu na prostředky náročných aplikací.

VMware nabízí více než 20 přídavných softwarových produktů pro virtualizace datových center i desktopů, management aplikací i infrastruktury a automatizaci. Produkt je určen jako základ bezpečné infrastuktury i prostředek k zajištění business continuity.

Viz také:
Kritická chyba ve VMware umožňuje ovládnutí hostitelského systému
Jak zabezpečit servery VMware – a zdarma


Komentáře