VMware přináší nové funkce pro virtuální infrastrukturu

Společnost VMware představila novou verzi VMware Infrastructure, která umožňuje usměrnit správu IT prostředí díky vyšší úrovně automatizace, zvýší celkovou dostupnost infrastruktury a může posílit výkon pro pracovní zátěž. Nadcházející verze VMware Infrastructure bude obsahovat nové komponenty VMware ESX Server 3.5 a VirtualCenter 2.5; její součástí bude také upravené balení a ceny, a to včetně nových nabídek speciálně zaměřených na středně velká a menší IT prostředí.Společnost VMware představila novou verzi VMware Infrastructure, která umožňuje usměrnit správu IT prostředí díky vyšší úrovně automatizace, zvýší celkovou dostupnost infrastruktury a může posílit výkon pro pracovní zátěž. Nadcházející verze VMware Infrastructure bude obsahovat nové komponenty VMware ESX Server 3.5 a VirtualCenter 2.5; její součástí bude také upravené balení a ceny, a to včetně nových nabídek speciálně zaměřených na středně velká a menší IT prostředí.

VMware Infrastructure představuje třetí generaci virtualizační sady společnosti VMware, připravenou pro výrobu. Podle nedávného průzkumu zákazníků VMware, 90 procent dotazovaných firem využívá VMware Infrastructure ve výrobních prostředích.

Vylepšení virtualizační platformy pomáhají zajistit nové úrovně výkonnosti, škálovatelnost a kompatibilitu pro běh nejnáročnější pracovní zátěže na virtuálních strojích:
  • Rozšířené možnosti skladování a síťování, jako je podpora lokálního ukládání SATA, 10 GB ethernet a rozšiřující možnosti skladování a síťování Infiniband pro virtuální infrastrukturu
  • Podpora TCP Segment Offload a rámce Jumbo snižují režii CPU spojenou se zpracováváním vstupů a výstupů sítě
  • Podpora hardwarových hnízděných tabulek stránek jako například při výpomoci procesoru v rámci virtualizace paměti
  • Podpora paravirtuálních linuxovskýxh hostujících operačních systémů umožňuje vyšší výkon prostřednictvím operačních systémů, jež pracují s virtualizací
  • Podpora virtuálních strojů pomocí 64GB RAM a fyzických strojů s pamětí o velikosti až 128GB

Nové funkce virtuální infrastruktury pomáhají zajišťovat vyšší dostupnost a odolnost infrastruktury:

VMware Storage VMotion umožňuje migraci disků virtuálních strojů za provozu z jednoho systému pro skladování dat do jiného systému bez narušení běhu či odstávky. VMware VMotion se stal nepostradatelným nástrojem mnoha správců infrastruktury pro dynamické vyvažování pracovní zátěže jejich serverů a odstranění doby odstávky potřebné pro údržbu serveru. Storage VMotion rozšiřuje VMotion na úložné zdroje virtuálního stroje, jmenovitě virtuální disky. Pomocí Storage VMotion mohou správci dynamicky vyvažovat zátěž pro skladování a zvládat úzká místa výkonnosti prostřednictvím migrace disků virtuálního stroje na nejlepší dostupný zdroj skladování.

VMware Update Manager automatizuje správu záplat a aktualizací pro hostitele VMware ESX Server a virtuální stroje. Update Manager zvládá jedno z nejvýznamnějších bolestivých míst každého oddělení výpočetní techniky: stopování úrovní záplat a manuální aplikaci nejnovějších oprav závad/bezpečnosti. Záplatování offline virtuálních strojů vynucuje vyšší úroveň shody se standardy pro záplaty než u fyzických prostředí. Integrace s VMware Distributed Resource Scheduler (DRS) zajišťuje možnost záplatovat hostitele VMware ESX Serveru bez odstávek.

Nenechte si ujít:
Betaverze nové generace WMware Serveru je k dispozici všem zájemcům

Vylepšený WMware Fusion podporuje Leoparda i pokročilou 3D grafiku

Symantec vylepšuje podporu pro VMware

Virtualizace. Budoucnost nebo slepá vývojová větev?
VMware Distributed Power Management představuje experimentální funkci, která snižuje spotřebu energie v datovém středisku prostřednictvím inteligentního vyvažování zátěže. V kombinaci s VMware DRS byl Distributed Power Management navržen tak, aby automaticky vypínal servery, které nejsou v dané chvíli nutné k dosažení požadované úrovně služeb, a automaticky servery zase zapínal společně s nárůstem poptávky po výpočetních zdrojích.

VMware Guided Consolidation, funkce střediska VMware VirtualCenter umožňuje společnostem zahájit konsolidaci serverů pomocí průvodce krok za krokem. Pomocník objeví fyzické servery, identifikuje kandidáty na konsolidaci, převede je na virtuální stroje a inteligentně je umístí na nejlepší VMware ESX Server nebo hostitele VMware Serveru. Vedená konsolidace pomáhá urychlit a usnadnit proces konsolidace pro uživatele s nízkými znalostmi virtualizace.Komentáře