Vylepšené mapování podnikových dat představila firma Embarcadero

Nejnovější verze modelovacího nástroje pro podniková data ER/Studio 8.0 umožňuje vizualizovat přesun dat mezi zdrojovými a cílovými systémy a splnit tak požadavky na dohledování dat, soulad s předpisy, napomoci při využívání architektur zaměřených na služby (SOA) a projektech datových skladů.Nejnovější verze modelovacího nástroje pro podniková data ER/Studio 8.0 umožňuje vizualizovat přesun dat mezi zdrojovými a cílovými systémy a splnit tak požadavky na dohledování dat, soulad s předpisy, napomoci při využívání architektur zaměřených na služby (SOA) a projektech datových skladů.
Nový přístup k zachycení cest podnikových dat při jejich přesunu mezi místy zdrojů a cílů oznámila firma Embarcadero Technologies. Je součástí nového produktu ER/Studio 8.0, který obsahuje vlastnost označovanou jako "vizuální datový rodokmen" (Visual Data Lineage). Ta pomáhá datovým architektům a modelářům řešit obchodní záležitosti spojené s integrací a konsolidací dat.
ER/Studio 8.0 je podle výrobce prvním profesionálním nástrojem pro modelování dat, který nabízí vizuální reprezentaci původu (rodokmene) dat v rámci podniků. Dovolí datovým profesionálům provádět analýzu dopadů mezi zdroji a cíli, stejně tak jako vizuálně analyzovat a dokumentovat toky dat, aniž by bylo třeba prověřovat jakýkoli kód.
Další klíčové vlastnosti nového produktu ER/Studio 8 obsahují integraci LDAP (Lightweight Directory Application Protocol), vnořené modelování na úrovni atributů, porovnávací příznaky na úrovni objektů a podpora systémů Sybase IQ 12.5 a Microsoft SQL Server 2008.
"Úkol správy dat je sám o sobě dost namáhavý, jenže další tlaky nastávají vlivem slučování a akvizicí podniků, vlivem nových zákonných opatření, zákonů a nařízení a využíváním SOA. Vzniká tím doposud nebývalá potřeba nástrojů zvyšujících kvalitu a konzistenci dat v rámci organizací", říká Michael Swindell, viceprezident pro produkty u společnosti Embarcadero Technologies. "ER/Studio pomáhá snižovat řadu rizik spojených se správou dat, protože společnostem umožní detailně rozumět všem podnikovým datům.


Komentáře