Vylepšení platformy Flash představila firma Adobe

Vylepšení platformy Flash, které podle výrobce urychlí vývoj aplikací, obsahu a videa, oznámila firma Adobe. Patří mezi ně mimo jiné Flash Catalyst a inovovaný Flex Builder. Adobe také oznámilo dostupnost prostředí AIR 1.5 (nabízí nové funkce a vylepšení výkonu pro vytváření rozvinutějších aplikací AIR, obsahuje open source HTML modul WebKit a také urychluje výkonnost aplikací pomocí nového interpreteru JavaScriptu) a alfaverzi softwaru Flash Player 10 pro 64bitové operační systémy Linux.Vylepšení platformy Flash, které podle výrobce urychlí vývoj aplikací, obsahu a videa, oznámila firma Adobe. Patří mezi ně mimo jiné Flash Catalyst a inovovaný Flex Builder. Adobe také oznámilo dostupnost prostředí AIR 1.5 (nabízí nové funkce a vylepšení výkonu pro vytváření rozvinutějších aplikací AIR, obsahuje open source HTML modul WebKit a také urychluje výkonnost aplikací pomocí nového interpreteru JavaScriptu) a alfaverzi softwaru Flash Player 10 pro 64bitové operační systémy Linux.
„Technologie Adobe Flash umožnila vývojářské komunitě revolučně změnit web a způsob, jak s ním pracujeme,“ řekl David Wadhwani, generální ředitel a viceprezident pro obchodní jednotku platformy u Adobe. „Platforma Adobe Flash pokračuje ve svém vývoji a nabízí vše, co společnosti potřebují k rychlému návrhu a vývoji obchodních aplikací, interaktivního webového obsahu a dynamického videa, které se dostane ke všem uživatelům na celém webu.“
Novinkou platformy Flash je software Flash Catalyst (dříve pod krycím názvem Thermo), profesionální grafický nástroj pro rychlé vytváření uživatelských rozhraní aplikací a interaktivního obsahu bez programování. Software Flash Catalyst umožňuje importovat grafiku vytvořenou v programech z Adobe Creative Suite 4 s plnou kvalitou a rychle ji převést na dynamické komponenty, jako jsou tlačítka, posuvníky, vstupní pole a další. Dokončené projekty lze publikovat přímo pro Flash Player nebo AIR. Když se software Flash Catalyst zkombinuje s novou verzí programu Flex Builder, bude možné provádět návrh a vývoj paralelně. Tento pracovní postup podporuje iterativní vývoj a poskytuje kvalitní výsledky s rychlejším uvedením na trh. Očekává se, že veřejná beta verze Flash Catalyst bude dostupná na webu Adobe Labs začátkem roku 2009.
Předběžná verze programu Flex Builder „Gumbo“ rozšiřuje použití Flexu na širší řady vývojářů a nabízí nové možnosti vývoje založené na datech pro vytváření bohatých internetových aplikací. Gumbo také zvyšuje produktivitu projektu pomocí vylepšených pracovních postupů návrhu a vývoje se softwarem Flash Catalyst a vylepšení základních vývojářských schopností, jako je ladění, profilování a editor kódu.
Společnost Adobe také oznámila dostupnost softwaru AIR 1.5, klíčové součásti platformy Adobe Flash, umožňující vývojářům webu vytvářet bohaté internetové aplikace fungující mimo webový prohlížeč. Adobe AIR 1.5, nabízející nové funkce a vylepšení výkonu pro vytváření rozvinutějších aplikací AIR, obsahuje open source HTML modul WebKit a nyní také urychluje výkonnost aplikací pomocí nového interpreteru JavaScriptu „SquirrelFish“ v modulu WebKit.
Adobe AIR 1.5 také obsahuje novou šifrovanou databázi, splňující požadavky podniků na zabezpečení při bezpečném ukládání dat na počítačích zákazníků. AIR 1.5 navíc obsahuje funkce zavedené v softwaru Adobe Flash Player 10, jako je podpora pro vlastní filtry a efekty, nativní 3D transformace a animace a rozšiřitelné rozvržení textu se styly. Software Adobe AIR 1.5 pro Windows a Mac je nyní dostupný k bezplatnému stažení, a očekává se, že AIR 1.5 pro Linux bude dostupný koncem tohoto roku.


Komentáře