Vývoj doplňku Chrome Frame dospěl do finále

Google uvolnil stabilní verzi doplňku Chrome Frame, který má uživatelům starších prohlížečů zpřístupnit moderní technologie, mezi nimi například i HTML5.


Chrome Frame, poprvé představený v loňském roce, již Google používá pro některé vlastní služby, jmenovitě jde o Google Docs, YouTube či sociální síť Orkut, avšak své uplatnění plugin našel i v několika aplikacích třetích stran. Velký přínos má jeho existence především pro vývojáře aplikací pro prohlížeče IE6, IE7 a IE8, kteří díky němu mohou používat znaky jazyka HTML5 a také JavaScript od Googlu.

„Tyto funkce totiž nejsou v současných verzích Internet Exploreru podporovány, což omezuje funkčnost mnoha aplikací. Díky Chrome Frame mohou vývojáři vytvářet takové aplikace, jaké uživatelé chtějí. Mohou používat moderní motor prohlížeče Chrome a vůbec všechny jeho webové technologie. Výsledkem jsou rychlejší a výkonnější aplikace,“ upřesňuje smysl doplňku Alex Russel, softwarový inženýr Googlu.

Chrome Frame rozdělí internetové uživatele na dvě skupiny. Doplněk totiž automaticky rozpoznává stránky využívající moderní nástroje - uživatelům IE s nainstalovaným Chrome Frame se proto web zobrazí v jeho pokročilejší podobě, zatímco u ostatních uživatelů se nic nezmění.

Stabilní verze Chrome Framu přichází jen krátce po spuštění veřejné bety prohlížeče Internet Explorer 9, od kterého se očekává výrazné navýšení rychlosti oproti předchozím verzím. Microsoft se s jeho pomocí hodlá zbavit nálepky výrobce zastaralých a nespolehlivých prohlížečů, není proto divu, že v seznamu podporovaných operačních systémů chybí devět let stará Windows XP. S jejich podporou naopak stále počítá Chrome Frame, který prý poběží na XP s nainstalovaným Service Packem 2 a 3.Komentáře