Vývojové plány pro SuSE Linux Enterprise 11 představil Novell

SUSE Linux Enterprise 11 se zaměří na inovace technologií pro datová centra, funkce pro migraci z Unixu, virtualizaci, interoperabilitu, zelené počítačové systémy a desktopový Linux.SUSE Linux Enterprise 11 se zaměří na inovace technologií pro datová centra, funkce pro migraci z Unixu, virtualizaci, interoperabilitu, zelené počítačové systémy a desktopový Linux.
Své vývojové plány pro další generaci linuxové platformy pro podniky SUSE Linux Enterprise 11 představila firma Novell. SUSE Linux Enterprise 11 podle výrobce představuje základnu pro stěžejní podnikové aplikace a využívá nové technologie vizualizace a konsolidace serverů, specializovaných počítačových zařízení a také inovace v oblasti klientských počítačů.
Jako ucelená platforma pro osobní počítače i datové centrum bude SUSE Linux Enterprise 11 nabízet řadu produktů pro nejrůznější oblasti použití v podnicích, od hraničních a infrastrukturních serverů přes vysoce dostupné datové centrum a servery fungující v reálném čase až po desktopy v provedení tlustých i tenkých klientů anebo technických pracovních stanic.
Kromě toho Novell plánuje zpřístupnit SUSE Linux Enterprise 11 jako zařízení s novou sadou nástrojů pro rychlé a bezproblémové vytváření specializovaných instalací. V plánu je také nová zabudovaná verze SUSE Linux Enterprise, která umožní nezávislým výrobcům hardwaru (IHV) zabudovat virtualizaci a operační systémy přímo do jejich hardwaru.
Novell rovněž plánuje vytvořit optimalizované verze systému SUSE Linux Enterprise pro specifická softwarová řešení jiných dodavatelů. Plánované investice do nové technologie virtualizace desktopu odstraní provázanost počítačových prostředí koncových uživatelů s hardwarem a umožní jim pracovat kdekoli a kdykoli.
Podrobnější informace o obsažených produktech a dostupnosti systému SUSE Linux Enterprise 11 budou zveřejněny později v tomto roce.


Komentáře