Vyzkoušejte si betu operačního systému IBM AIX 6

Společnost IBM oznámila vůbec první otevřený beta program svého unixového operačního systému AIX v historii. Aktuální edice tohoto systému založeného na otevřených standardech, AIX 6, využívá technologii mikroprocesoru POWER6 a jeho funkcí z oblasti úspory energie a virtualizace.Společnost IBM oznámila vůbec první otevřený beta program svého unixového operačního systému AIX v historii. Aktuální edice tohoto systému založeného na otevřených standardech, AIX 6, využívá technologii mikroprocesoru POWER6 a jeho funkcí z oblasti úspory energie a virtualizace.

AIX běží na unixových serverech IBM System p založených na technologii POWER. Nová verze operačního systému AIX přinese například nové možnosti virtualizace, či snazší správu.

Systém AIX 6 bude fungovat na systémech IBM s procesory POWER4, PowerPC 970, POWER5 i s nejnovějším procesorem POWER6, a zároveň využívat nové funkce a technologie jako Workload Partitions pro dokonalejší virtualizaci aplikací. Verze 6 OS AIX klade důraz na plnou binární kompatibilitu s předchozími verzemi systému AIX 5L pro aplikace vyvinuté o dvě generace systému dříve, tedy pro AIX 5.2 a 5.3. Zákazníci mohou rovněž pomocí technologie IBM Advanced POWER Virtualization (APV) nativně provozovat linuxové aplikace v jednom nebo více logických oddílech se systémem SUSE Linux Enterprise nebo Red Hat Enterprise Linux. Tyto aplikace tak mohou být ve stejném fyzickém serveru System p integrovány s aplikacemi pro AIX.

Beta program je otevřen všem uživatelům a jeho účelem je poskytnout klientům a nezávislým dodavatelům softwaru (ISV) předběžný přístup k operačnímu systému AIX 6. Stávající klienti systému AIX se mohou k beta programu připojit na webu ibm.com/aix, anebo přímo na webové stránce beta programu ZDE. Kód betaverze je distribuován v podobě bitových kopií, které si zájemci mohou vypálit na disky CD-ROM nebo DVD. IBM počítá s uvedením finální verze systému AIX 6 v průběhu čtvrtého čtvrtletí 2007.


Komentáře