Windows 10 Home budou v Evropě stát 135 euro

Microsoft tento týden upravil obsah svého propagačního dialogového okna s názvem „Stáhnout si Windows 10“ které se zobrazuje uživatelům Windows 7 a Windows 8.1 upozornění na možnost bezplatného upgradu na Windows 10.

Windows 10 Home budou v Evropě stát 135 euro


V dialogovém okně, které se uživatelům Windows 7/8.1 zobrazí při kliknutí na logo Windows v pravém dolním rohu systémové lišty, nyní Microsoft zdůrazňuje, že Windows 10 budou k dispozici „zadarmo“. U americké verze Windows Microsoft ve svém dialogovém okně poukazuje na to, že uživatelé Windows 10, kteří upgradují, za licenci k novému OS nebudou muset platit poplatek ve výši 119 dolarů (2900 Kč).

To je doporučená maloobchodní cena Windows 10 Home pro ty americké uživatele, kteří nebudou moci upgradovat, jelikož využívají některou ze starších verzí Windows.

Jak uvádí portál Neowin.com, Microsoft ve svém dialogovém okně zveřejnil také ceny licencí Windows 10 pro Evropany. I když u dialogového okna v češtině žádnou konkrétní částku nenalezneme, podle Neowinu se v jiných členských zemí EU uživatelům ukazuje, že licence Windows 10 Home bude stát 135 euro (3800 Kč). Jaká bude přesná cena v korunách pro české uživatele tak zatím není jasné.

Microsoft začal své dialogové okno uživatelům Windows 7 a Windows 8.1 zobrazovat minulý měsíc ve snaze upozornit je na možnost bezplatného upgradu na nový OS. Uživatelé si pomocí tohoto okna mohou svou kopii Windows 10 tzv. „rezervovat“.

Pokud tak učiní, Windows 10 se jim po 29. červenci automaticky stáhnou a nainstalují. Nutno podotknout, že 29. července budou Windows 10 vydány v USA a českým uživatelům mohou být distribuovány až v následujících měsících. Ke stažení nového OS je třeba mít k dispozici 3 GB volného místa na disku.

Úvodní foto: Radan Dolejš, IDG Czech Republic


Komentáře