Windows 10 Technical Preview pravidelně testuje 1,5 milionu lidí

Americká společnost Net Applications zveřejnila nové statistiky, podle kterých preview verzi nového operačního systému Windows 10 pravidelně používá okolo 1,5 milionu uživatelů.

Windows 10 Technical Preview pravidelně testuje 1,5 milionu lidí


I když Stephen Elop z Microsoftu minulý měsíc uvedl, že je v testování nového operačního systému zapojeno 2,8 milionu uživatelů, pravidelně Windows 10 podle společnosti Net Applications využívá jen o málo něco více než polovina z nich. To není nic neobvyklého, jelikož řada lidí si betaverzi pouze stáhne a vyzkouší, přičemž pro běžnou práci i nadále používají svůj starý OS.

Podle březnového měření Net Applications měly Windows 10 Technical Preview mezi všemi operačními systémy 0,09% podíl na trhu - jinými slovy, tento OS používalo devět z každých deseti tisíc uživatelů počítačů. Pouze na počítačích s operačním systémem Windows pak měla betaverze nového OS 0,1% podíl (Windows jsou podle Net Applications nainstalovány na asi 91 % počítačů na světě).

Podíl preview verze Windows 10 na trhu tak byl minulý měsíc o něco nižší, než podíl Windows 8 v březnu roku 2012 (tedy sedm měsíců před jejich říjnovým vydáním), který činil 0,12 %. Nutno však podotknout, že tentokrát Microsoft novou verzi svého OS vydá minimálně o měsíc dřív, než jak tomu bylo u Windows 8. Představitelé amerického gigantu totiž přislíbili, že Windows 10 vydají „v létě“ i s novým prohlížečem Spartan, což může znamenat cokoli mezi počátkem června po konec září.


Úvodní foto: Microsoft


Komentáře