Windows 7: Microsoft nabízí ke stažení bezplatnou trial verzi

Společnost Microsoft začala nabízet zdarma ke stažení trial verzi Windows 7, která je plně funkční po dobu 90 dní. Jedná se o finální RTM verzi, kterou tam uživatelé mohou nezávazně ozkoušet před jejím uvedením na trh.


Podle Stephena Rose, komunitního manažera pro Windows, bude bezplatná trial verze nového operačního systému dostupná až do 31. března 2010 nebo do doby stažení blíže nespecifikovaného množství kopií, podle toho, co nastane dříve. Vzhledem k tomu, že k dispozici je totiž jen limitovaný počet trial licencí, po jejich vyčerpání bude možnost stahování zrušena.

Trial verze Windows 7 nebude mít žádná omezení, od běžné verze se pak bude lišit tím, že musí být aktivována do 10 dnů místo standardních 30 a po uplynutí doby 90 dnů pak systém bez varování bude vypínat počítač každou hodinu provozu.

Bezplatná verze Windows 7 trial je vlastně plnohodnotná Enterprise edice, která disponuje stejnými funkcemi jako retailová verze Ultimate, jen je běžně určena zákazníkům, kteří objednávají velké množství licencí, nicméně nyní ji budou moci v trial podobě ozkoušet i koncoví uživatelé. K dispozici je jak 32bitová, tak i 64bitová verze v angličtině, němčině, francouzštině, japonštině a španělštině.

Rose varoval uživatele, že z trial verze nebude možné přejít bez nutnosti reinstalace na placenou verzi Windows 7 a aby počítali, že v tomto případě budou muset znovu instalovat i všechny aplikace. Nicméně s tím nesouhlasí Kevin Remde, IT propagátor Microsoftu, který na svém blogu tvrdí, že se mu podařilo zadáním regulérního licenčního čísla plné verze bez problémů změnit zkušební Windows 7 na komerční verzi.

Trial verze Windows 7 je ke stažení z webu Microsoftu z následující adresy:

http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495.aspx?ITPID=sprblog

I když je uvedení trial verze výraznou novinkou, již před nedávnem se objevily informace o tom, jak prodloužit možnost legálního používání Windows 7 bez nutnosti aktivace a to až na 120 dní. Více informací najdete v článku Windows 7 bude možné používat 120 dnů zdarma.Komentáře