Windows 7: Microsoft připravuje předprodejní fázi

Společnost Microsoft možná bude nabízet nejen podnikové, ale i domácí multilicence (Family Pack) chystaného systému Windows 7 za 149,99 dolarů - alespoň to vyplývá z cen minimálně jednoho online obchodu. Tento OS má být navíc dokončen již během několika dnů.


Domácí multilicence by měla dovolit nainstalovat jedno vydání Windows 7 Home Premium na tři počítače v jedné domácnosti. Vzhledem k ceně 149,99 dolarů by Family Pack ušetřil kupujícímu více než 210 dolarů, které by utratil navíc, pokud by koupil samostatně tři verze Windows 7 Home Premium. Podobnou nabídku má i Apple a analytici v nedávné době kritizovali Microsoft právě z důvodu chybějících multilicencí Windows 7 pro domácnosti.

Microsoft odmítl potvrdit nebo vyvrátit zvěsti o tom, že bude nabízet Family Pack pro Windows 7. "Lze očekávat, že budeme v budoucnu nabízet mnoho zajímavých nabídek, jelikož se budeme snažit o co největší dostupnost našeho produktu," prozradila mluvčí společnosti před dvěma týdny. "Ale v tuto dobu ještě nemůžeme prozradit nic víc."

V roce 2007 Microsoft nabízel Family Pack pro Windows Vista za 159 dolarů s možností nainstalování na dva počítače. Má to jeden háček, uživatelé si také museli pořídit plnou nebo upgradovanou verzi Vista Ultimate, což je nejdražší varianta v této řadě.

Bohužel pro Evropany tato nabídka není aktuální, jelikož, jak si můžete přečíst v článku Windows 7: Evropané si budou muset výrazně připlatit, uvedené ceny se týkají pouze Američanů. Nicméně pokud Microsoft bude Family Pack Windows 7 nabízet, bude to pravděpodobně i v Evropě.

Aby toho nebylo kolem Windows 7 málo, několik webových serverů tento týden zveřejnilo zprávu, ze které vyplývá, že Microsoft dokončí Windows 7 již za několik dní a prohlásí tento operační systém připraveným pro "release to manufacturing" (RTM).

Podle stránky GeekSmack.net Microsoft potvrdí, že jsou Windows 7 kompletní, 13. července, což je první den výroční konference Worldwide Partner Conference (WPC) v Polsku. "Microsoft je však nyní stále ve stavu testování a vybírání RTM kandidátů," dodává tento web.

Release to manufacturing je termín společnosti Microsoft pro období, kdy již je dokončen vývoj softwaru a produkt se přesouvá do distribuce.

Stránka GeekSmack.net není jediná, která si myslí, že operační systém Windows 7 bude oficiálně uveden do fáze RTM 13.července. To samé si myslí i experti z webu TechARP.com, který má dobré výsledky v předpovídání tahů firmy Microsoft.

Ačkoliv společnost Microsoft oznámila, že vydá Windows 7 dne 22. října, datum RTM nezveřejnila, pouze řekla, že práce na systému skončí na sklonku tohoto měsíce.

Pokud bude Microsoft postupovat stejně jako v minulosti, tak pravděpodobně nabídne finální kód operačního systému Windows 7 uživatelům, kteří mají předplacenou službu MSDN nebo Technet, a to přímo 13. července nebo o několik dní později.Komentáře