Windows 7: Microsoft šetří problémy s výdrží baterie

Microsoft se rozhodl reagovat na četné stížnosti a hodlá důkladně prošetřit, zdali má operační systém Windows 7 skutečně nějaký vliv na baterie u notebooků.


Uživatelé si na chybnou funkci systému Windows 7 stěžovali již dlouho před uvolněním jeho finální verze. Nejčastěji šlo o předčasné varování systému, že se baterie notebooku brzy vybije. Objevily se však i případy, kdy systém uživateli doporučil úplnou výměnu baterie.

Podle Microsoftu byl problém v jednom z nástrojů systému Windows 7, který kontroloval stav baterie. „Tuto záležitost nyní ještě řešíme s našimi hardwarovými partnery, podle kterých byla chyba v systémovém firmwaru (BIOSu)“ uvedla ve svém prohlášení mluvčí Microsoftu. Varování systému Windows 7 o stavu baterie jsou vázána právě na informace firmwaru.

O problému se na oficiálních stránkách Microsoftu vede velmi rozsáhlá diskuze. Přestože k vložení prvního příspěvku došlo již začátkem června loňského roku, fórum je stále aktivní a denně do něj přibude i deset nových zpráv. Uživatelé se ve svých pohledech na daný problém velmi liší. Někteří se domnívají, že stížnosti jsou neopodstatněné. Jiní zase věří, že nový operační systém od Microsoftu má velký vliv na špatný stav jejich baterií.

„Snažil jsem se baterie nabít při vypnutém počítači nebo při použití jiného OS, avšak nešlo to“ napsal například uživatel pod přezdívkou DanLee81. „Nabíjení se po několika minutách přeruší, přesto indikátor stavu baterie tvrdí, že je nabitá. Když jsem však notebook odpojil od sítě, za chvíli se sám vypnul.“

Podle jiných uživatelů se zase snížil výkon baterie a to i poté, co od Windows 7 přešli k systémům XP, Vista či Linux. „Až do včerejška mi operační systém ukazoval, že výdrž baterie po plném nabití je 7 hodin. Po dnešním plném nabití už jsou jen 4 hodiny“ stěžuje si uživatel pod přezdívkou tigger1962, údajně majitel tři týdny starého notebooku Toshiba Satellite T110.

Podle uváděných přístrojů se problém týká mnoha značek a modelů notebooků. Má jít například o přístroje od Aceru, Dell, Hewlett-Packard, Samsungu, Sony či Toshiby.Komentáře