Windows 7: Příprava SP1 je prý v plném proudu

Podle informací prominentního blogera již Microsoft intenzivně pracuje na prvním Service Packu pro operační systém Windows 7.


S informací přišel Rafael Rivera, známý autor publikující na blogu Within Windows. Ve svém tvrzení odkazuje na klíče, které měl nalézt při průzkumu systémového registru Windows 7. Tyto klíče již Microsoft v minulosti implantoval prostřednictvím své aktualizační služby Windows Update i do starších verzí XP a Vista. Cílem bylo určit vhodné kandidáty na test Service Packu. Ten podle Rivery začne již velmi brzy.

První Service pack, který kromě nových záplat či nástrojů zahrnuje i obsah starších opravných balíčků, je pro Microsoft důležitý i z toho důvodu, že mnoho společností s nasazením Windows 7 běžně vyčkává právě až do jeho vydání. Service Packy jsou poměrně vzácné - například pro Windows XP byly vydány pouze tři.

I kdyby však Riverovo tušení bylo správné, do uvolnění konečné verze Service Packu může uplynout ještě několik měsíců. Tak tomu bylo například i u SP1 pro systém Windows Vista. Testeři jej dostali k dispozici již v září 2007, ovšem pro širokou veřejnost byl uvolněn až v prosinci téhož roku. Pokud Microsoft tento postup dodrží i letos, malá skupina testerů dostane první Service Pack letos v červnu a běžní uživatelé pak až v září.

Microsoft zatím nebyl sto na Riverovo tvrzení reagovat. Stejně tak odmítá komentovat jakékoliv spekulace ohledně prvního Service Packu.

Není to poprvé, co Rivera jako první zveřejnil detaily o softwaru od Microsoftu. Loni v listopadu Rivera Microsoft obvinil z používání open-source kódu v instalačním nástroji pro Windows 7. Konkrétně mělo jít o software Windows 7 USB/DVD Download Tool, který uživatelům umožňuje přenést stáhnuté obrazy OS Windows 7 na USB či je vypálit na DVD. Více o této kauze se dočtete v článku Windows 7: Kdy se dočkáme zdrojového kódu instalačního nástroje?Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.