Windows 7: Uživatelé Win XP s přechodem zatím otálejí

Zatímco u uživatelů operačního systému Vista probíhá přechod na novější Windows 7 ve velké míře, majitelé nejpoužívanějšího OS Win XP se k tomuto kroku zatím stále nerozhoupali.


Jak ukazují výsledky průzkumu, se kterým přišel americký magazín InfoWorld, uživatelé operačního systému Windows XP jsou vůči současnému rostoucímu trendu přechodu na Windows 7 velmi odolní. Windows XP si totiž stále drží svůj 64% tržní podíl. Naproti tomu podíl OS Vista se snižuje právě na úkor nejnovějších Windows 7 - podle průzkumu nyní Windows 7 disponují asi 4% podílem.

Tyto výsledky potvrzuje i další nedávný průzkum od NPD Group, podle kterého je popularita OS Windows 7 oproti jeho často kritizovanému předchůdci nesrovnatelně vyšší. Systém prý dosáhl počátečního nárůstu o 245 % většího, než tomu bylo v případě Windows Vista.

Za popularitou Windows 7 stojí mnoho faktorů - jedním z nich byly například i předprodejní slevy. Ke všemu se také naakumulovala poptávka po upgradu na nový operační systém, protože mnoho firemních zákazníků se Windows Vista vyhnulo velkým obloukem. Windows 7 byly také dlouhou dobu ve fázi beta a obecně získaly dobré recenze. Větší problémy se tomuto systému zatím vyhýbají.

Větší přechod uživatelů XP na Windows 7 se dá očekávat až s nárůstem prodeje nových počítačů. Pro upgrade z Windows XP na Windows 7 totiž neexistuje žádná přímá cesta a uživatelé jsou tak nuceni provádět čistou instalaci, což však vzhledem k nedostatečné výkonnosti velkého množství strojů může být problémem a uživatelé tak raději sáhnou po koupi nového přístroje s již předinstalovanými Windows 7.Komentáře