Windows 7: Vydání v roce 2009 potvrzeno!

V uplynulých dnech prosáklo na veřejnost několik zajímavých informací o chystaných Windows 7 od Microsoftu. Kromě toho, že by měly přijít na trh již příští rok je již jisté, že jejich grafický interface bude podporovat technologii dotykových displejů.V uplynulých dnech prosáklo na veřejnost několik zajímavých informací o chystaných Windows 7 od Microsoftu. Kromě toho, že by měly přijít na trh již příští rok je již jisté, že jejich grafický interface bude podporovat technologii dotykových displejů.

Video, jak práce s dotykovým displejem ve Windows 7 bude fungovat, je k dispozici na této adrese.

Z něj je zřejmé, že uživatelé běžných počítačů i notebooků (samozřejmě s příslušným hardwarovým vybavením v podobě displeje, schopného odčítat doteky) budou moci pomocí svých prstů kreslit obrázky, zoomovat obraz, hledat v mapách či třeba hrát na obrazovce na virtuální piáno.

Kromě předvedení této funkcionality potvrdil v interview Steve Ballmer, ředitel Microsoftu, že Windows 7 přijdou v roce 2009, pravděpodobně k jeho konci. Nicméně Steven Sinofsky, vedoucí vývoje u Microsoftu, v nedávném interview pro CNET News.com tvrdil, že všeobecně dostupné budou až v lednu 2010.

Microsoft také již dříve potvrdil, že nový operační systém bude ve verzi pro domácí uživatele i firmy a také ve 32bitové i 64bitové verzi. Hlavním „lákadlem“ by ale mělo být kompletně přepracovaná a zeštíhlené jádro systému, označované jako MinWin, které by mělo přinést snížení nároků na paměť a celkové zrychlení celého systému. Naopak americký Infoworld ale tvrdí, že „odlehčení“ bude v praxi znamenat, že Windows 7 nebudou sice náročnější než Windows Vista, ale že nelze počítat s tím, že by tento nový systém chodil na počítačích, na kterých Vistu nelze používat.
Nenechte si ujít:
MinWin – revoluční jádro pro Windows

Windows 7: Přijdou již příští rok?

Windows Vista a Internet Explorer 7 – jak se prosazují?

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém Singularity

Steve Ballmer chce podporovat IT průmysl a vzdělávání v ČR

Detailní informace o jádru MinWin, které bude obsaženo ve Windows 7, lze najít v článku MinWin – revoluční jádro pro Windows.


Komentáře