Windows 8.1 budou ke stažení od 18. října

Microsoft naplánoval uvolnění bezplatné aktualizace pro Windows 8 na druhou polovinu října. Věří, že vylepšená verze přiláká systému nové uživatele.

Windows 8.1 budou ke stažení od 18. října


„S distribucí začneme na Novém Zélandu ve 12 hodin tamního času. Postupně si budou moci Windows 8.1 stáhnout uživatelé na celém světě jako bezplatnou aktualizaci z obchodu Windows Store,“ řekl mluvčí společnosti Brandon LeBlanc.

Windows 8.1 se současně objeví také v obchodních řetězcích a na nových zařízeních uvedených na trh počínaje 18. říjnem.

Microsoft již počátkem července uvedl, že se práce na Windows 8.1 blíží ke konci a brzy bude k dispozici verze nazvaná RTM, což je označení pro verzi systému určenou do výroby. Tehdy ještě řekl, že počítá s uvedením někdy během podzimu letošního roku. Konkrétnější je však až nyní.

Windows 8.1 se dostanou do oběhu téměř přesně na rok poté, co se na pulty obchodů dostaly Windows 8. První verze systému byla uvedena 25. října 2012. Tento fakt ale není nijak překvapivý, protože ze strany Microsoftu jde o běžnou praxi.

Zatím není stále jasné, jestli vybraní uživatelé dostanou ještě před uvedením finální verze možnost vyzkoušet si již zmíněnou verzi RTM. Podle některých zdrojů to však není příliš pravděpodobné.

Na druhou stranu se objevují hlasy, že by Microsoft s uvolněním očekávané aktualizace neměl otálet. Především by neměl opakovat své chyby, kterých se dopustil v případě Windows 8. Microsoft byl totiž silně kritizován kvůli nedostatku kvalitních aplikací. Společnost by se proto měla snažit, aby se update co nejrychleji dostal k vývojářům.

O tom, jak Windows 8 v oblasti aplikací zaostávají, svědčí i výsledky průzkumu, který uskutečnil Nick Landry, držitel titulu Most Valuable Professional a produktový manažer společnosti Infragistics. Landry zjistil, že pouze 54 % ze stovky nejoblíbenějších aplikací pro iOS od Applu je k dispozici také pro Windows 8.

Microsoft věří, že aktualizace zvýší zájem o platformu Windows 8. Podle posledních dat totiž Windows 8 tvoří asi jen 6 % ze všech systémů Windows používaných na zařízeních s připojením k internetu.

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře