Windows 8 Enterprise nabídne řadu jedinečných funkcí

Podniková verze chystaného operačního systému Windows 8 nabídne oproti ostatním verzím navíc několik funkcí, které mají usnadnit správu systému v podnikovém prostředí.

Windows 8 Enterprise nabídne řadu jedinečných funkcí


Hlavní novinkou je Windows to Go, tedy instalace systému na disk USB flash. Ta podle blogu Windows for your Business umožní spouštění uživatelsky konfigurovaného systému z libovolného počítače. Microsoft tak reaguje na rostoucí oblibu principu BYOD, tedy možnost pracovat ve firemním prostředí na vlastním zařízení zaměstnance. Nárůst popularity tohoto řešení souvisí s rychlým rozšiřováním smartphonů a tabletů. Díky této funkci bude moci firemní uživatel pracovat na vlastním počítači bez toho, aby narostlo riziko nakažení podnikové sítě škodlivým softwarem. Sníží se i riziko úniku informací.

Microsoft nedávno představil verze operačního systému Windows 8, které by měly být k dispozici na podzim tohoto roku. Nejvyšší úroveň s označením Enterprise možná bude uvedena s mírným zpožděním. Nabídne například podporu funkcí DirectAccess nebo automatického nastavení sítě VPN, což budou moci používat správci pro vzdálenou správu a aktualizaci systému. Nástroj podporuje jak stávající verzi internetového protokolu 4, tak novou verzi 6, která by se měla začít výrazněji používat od druhé poloviny tohoto roku.

Fyunkce Branch Cache zase umožňuje ukládání obsahu podnikových serverů v jednotlivých pobočkách. Tento přístup by měl umožnit rychlejší práci z daty ve vzdálenějších pobočkách a snížit objem dat přenášených veřejným internetem. Branch Cache navíc ve spolupráci s chystanou verzí Windows Server 2012 nabídne jednoduší nasazování a škálování služeb, zlepšení zabezpečení a další optimalizaci přenosu dat mezi pobočkami a centrálou.

Virtuální pracovní plocha bude podporovat platformu Microsoft Remote FX, která v širokopásmových sítích nabídne možnost 3D grafiky a podporu dotykových zařízení.

Funkce AppLocker poslouží k omezení přístupu k souborům a aplikacím s ohledem na konkrétního uživatele a skupiny uživatelů, jejichž je členem. Další funkce, App Deployment, zase nabídne možnost vzdáleného nasazení aplikací s rozhraním Metro do počítačů a tabletů se systémem Windows 8. To mimo jiné umožní používat v tabletech se systémem Windows 8 RT i jiné aplikace než ty, které jsou k dispozici ve Windows Store. Podniky tak budou moci vytvářet vlastní aplikace určené pro dotykové displeje a distribuovat je mezi své zaměstnance.Komentáře