Windows 8: Microsoft začíná nabírat zaměstnance na vývoj nového OS

Společnost Microsoft aktuálně hledá zaměstnance, kteří by jí měli pomoci s pracemi na jejím následujícím operačním systému, který je označován jako Windows 8.


Na začátku listopadu Microsoft potvrdil, že již v tomto roce skončil s propouštěním svých dosavadních zaměstnanců, přičemž v poslední vlně bylo na začátku tohoto měsíce propuštěno 800 pracovníků, jejichž pozice byly podle Microsoftu redundantní. Současné hledání nových zaměstnanců není v tomto kontextu ničím zvláštním, neboť s novými projekty bývají otevírány nové pozice, na něž nelze v mnoha případech dosavadní zaměstnance přesunout

Operační systém Windows 8 je momentálně ve fázi plánování a příprav a po dokončení prací na Windows 7 si řada zaměstnanců z původního týmu chce dát podle informací webu Neowin.net přestávku. Vývoj však musí pokračovat tento operační systém má být dalším výrazným milníkem v rodině Windows. Nezmění se jen klientská verze, ale mluví se současně o Windows 8 Serveru (možná ), který by se měl stát nástupcem spolu s Windows 7 vyvíjeným Windows Serverem 2008 R2 a měl by přinést mj. vyšší možnosti správy. Vzhledem k dosavadní fázi přípravy těchto nových operačních systémů však žádné další podrobnosti a směr, kterým by se Microsoft chtěl zaměřit, nejsou známy.

Nicméně alespoň podle kusých informací, které se dostaly na veřejnost v minulém měsíci, by měl nový OS Microsoftu přinést i podporu 128bitové architektury a Microsoft by měl při jeho vývoji spolupracovat s hlavními výrobci mikroprocesorů. Hlavní otázkou při změně architektury se ovšem stává kompatibilita s dosavadními aplikacemi a někteří komentátoři tvrdí, že zatím ještě pořádně nedošlo k přechodu z 32bitových operačních systému na 64bitové (kde se pro mnohé firmy stane hlavním důvodem k přechodu možnost využívat více než 4 GB operační paměti, ale již 64bitové OS by měly být schopny teoreticky adresovat až 4 PB paměti), takže spekulovat o 128bitové architektuře v současné době postrádá smysl a je podle těchto komentátorů nepravděpodobné, že Microsoft by se vydal právě tímto směrem.

K dispozici nejsou ani žádné termíny dokončení Windows 8, nicméně vzhledem k tříletému vývojovému cyklu Microsoftu lze počítat s rokem 2012.Komentáře