Windows 8 To Go je perfektní pro řešení BYOD

Funkce Windows To Go odstraní firmám mnoho problémů spojených s politikou BYOD (Bring Your Own Device – možnost používání vlastních zařízení v zaměstnání).

Windows 8 To Go je perfektní pro řešení BYOD


Pokud vaše společnost stále používá Windows XP, není jediná. Ale začíná být vhodný okamžik k úvahám o přechodu na novější operační systém. A pro přechod na Windows 8 existují silné argumenty. Mluvit o všech změnách, kterými operační systém od Microsoftu prošel, je už trochu klišé. I přes nové uživatelské rozhraní a kompletní předělání systému pro tablety a dotykové obrazovky to je pod povrchem stále Windows. A jakmile si zvyknete na nové prvky, je to systém docela vybroušený.

Pokud se teoreticky k přechodu na Windows 8 rozhodnete, budete stát před volbou, kterou verzi pořídit. Windows 8 Enterprise nabízí několik funkcí, které činí systém ideálním pro organizace podporující politiku BYOD.

Práce zaměstnanců na jejich vlastních zařízeních má své klady i zápory – ať už pro společnosti, nebo zaměstnance. Společnost vystavuje svá data nebezpečí malwaru nebo ukradení, zaměstnanci zase zaplňují své osobní počítače daty, pro která nemají mimo pracovní prostředí žádné využití. A to jsou jen některé z nepříjemností. Windows To Go je ideálním nástrojem pro BYOD, protože umožňuje spustit kompletní a předkonfigurovaný systém Windows 8 do zařízení z USB nebo externího disku. Takže si zaměstnanec může přinést v podstatě jakýkoliv notebook nebo jiný hardware a jednoduše do něj systém s daty společnosti nahrát.

Když je zaměstnanec v práci, může použít bezpečné prostředí firemních Windows 8, když zařízení vypne a z práce odchází, notebook je přesně v takovém stavu, v jakém byl, než do práce dorazil. Windows To Go tak odstraňuje většinu negativ, které jsou s politikou BYOD spojené.

Windows To Go však nemá jen samé klady. Funkce je dostupná pouze použivatele verze Windows 8 Enterprise a vyžaduje alespoň 32 GB místa na disku USB. Také je kompatibilní jen se specifickými značkami a modely počítačů, které Microsoft podporuje. Na Windows To Go chybí také některé funkce, nejsou například dostupné disky počítače a chybí hibernace, prostředí Windows Recovery nebo Windows App Store.

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře