Windows aplikace v Chromebooku? Google není proti

Google uzavřel obchodní partnerství se společností Citrix, která chce do Chromebooků dostat aplikace z Windows a přilákat tak na platformu podnikové uživatele opouštějící končící systém Windows XP.

Windows aplikace v Chromebooku? Google není proti


Pro firemní zákazníky má být určena speciální verze Chrombooku, která uživatelům v kombinaci s nástroji XenApp a Receiver for HTML5 od Citrixu umožní spouštět všechny typy aplikací pro Windows za použití technologie Citrix HDX. Takové řešení je podle Citrixu díky snadné škálovatelnosti vhodné zejména pro větší organizace.

Uživatelé Chromebooku tak přes cloud získají přímý přístup k aplikacím určeným primárně pro Windows. Citrix potenciálním zájemcům nabízí speciální 25% slevu na edici XenApp Platinum, což je hlavní verze, která obsahuje také technologii pro správu aplikací Citrix AppDNA – ta mimo jiné usnadňuje a urychluje přechod uživatelů Windows XP na novější verzi. Součástí celé akce je také certifikace jednotlivých výrobců v rámci programu Citrix Ready, díky kterému si uživatelé mohou být jisti tím, že společně s Chromebookem dostanou požadované nástroje od Citrixu.

Vedle uvedených nástrojů Citrix uživatelům firemního Chromebooku zpřístupní také webovou službu GoToMeeting Free pro rychlou a snadnou realizaci videokonferenčních hovorů.

„Konec podpory Windows XP je obrovskou příležitostí pro organizace všech velikostí, aby přehodnotily svůj přístup k výpočetní technice a vyzkoušely Chromebooky nabízející lepší ovladatelnost, bezpečnost a úsporu nákladů,“ řekl Amit Singh z Citrixu, podle kterého jsou Chromebooky snadno použitelnou a cenově efektivní alternativou k tradičním počítačům. Na zpřístupnění aplikací pro Windows v prostředí Chrome prý Citrix s Googlem spolupracuje již od roku 2010.

 Komentáře