Windows Phone 7 konečně s funkcí kopírování a vkládání

Společnost Microsoft konečně vydává aktualizaci pro zařízení s operačním systémem Windows Phone 7 pojmenovanou NoDo, která přináší funkce kopírování a vkládání textu a několik dalších malých drobných vylepšení.


Poslední verze mobilního operačního systému společnosti Microsoft postrádala funkce kopírování a vkládání textu již od svého vydání v říjnu roku 2010.

Z dalších vylepšení v updatu NoDo společnost Microsoft zmiňuje rychlejší start a znovuobnovení aplikací a lepší hledání v kategoriích na Marketplace (online obchod s aplikacemi pro Windows Phone 7), které umožňuje uživatelům hledat konkrétní aplikaci přímo z telefonu. Dále Microsoft přidal několik vylepšení výkonu, například pro Wi-Fi a e-mailového klienta Outlook (bohužel stále není k dispozici jednotná schránka).

Aktualizace softwaru byla předána k postupnému dodání uživatelům, a pokud je k dispozici, zobrazí se na telefonu zpráva. Uživatelé mohou na tento update čekat od několika dnů až několik týdnů, jako první opravu obdrží odblokované telefony, poté modely od operátora (rychlost procesu updatu ovšem již podráždila řadu uživatelů, kteří si stěžují na fóru Microsoftu). Nové zařízení jako například HTC HD7S bude k dostání již s předinstalovanou aktualizací NoDo.

Bezdrátově je do telefonu odeslána pouze informace, že update je k dispozici, což znamená, že k aktualizování přístroje je nutné připojit zařízení s Windows Phone 7 k počítači pomocí softwaru Zune nebo Windows Phone 7 Connector v případě počítačů s operačním systémem Mac OS.

NoDo je druhý patch pro Windows Phone 7 po problémové aktualizaci z konce února, která přinesla nemalé problémy desetině ze všech uživatelů (více viz článek Windows Phone 7: Každý desátý smartphone po aktualizaci nefunguje). Právě proto nyní Microsoft proces updatu pravděpodobně prodlužuje, aby mohl případně rychleji reagovat na další případný problém, což by při masové distribuci bylo mnohem obtížnější. Další aktualizace pro tento operační systém se očekává později v tomto roce a bude pojmenována Mango, nicméně v tomto okamžiku jsou detaily o obsahu tohoto updatu pouze útržkovité.Komentáře