Windows Phone 7 Mango dokončen a míří k výrobcům

Microsoft potvrdil, že uvolnil pro výrobce hardwaru a operátory aktualizaci Mango pro mobilní operační systém Windows Phone 7.


Informace se objevila na blogu výrobce. Nová verze operačního systému, někdy také označovaná jako Windows Phone 7.5, bude k dispozici na nově uváděných telefonech a také jako update pro stávající přístroje. Ovšem až od podzimu, jak upřesnil Terry Myerson, viceprezident Microsoftu pro Windows Phone Engineering.

Microsoft již předem informoval, že Mango přinese zhruba 500 zlepšení a předvedl i veřejné ukázky interních buildů operačního systému, zatím ale nebyly ohlášeny žádné nové smartphony s touto aktualizací. Mayeson říká, že Mango přinese zejména elegantnější a jednodušší přístup ke komunikaci a k aplikacím a například práce s delšími e-maily má být mnohem efektivnější. Také funkce označovaná jako vlákna (threads) umožní spojení více různých typů konverzace (text, instant messaging a Facebook) do jedné. Mango také bude obsahovat mobilní prohlížeč Internet Explorer 9 s podporou HTML5.

Microsoft a jeho fanoušci věří, že Mango zvýší projede smartphonů s Windows Phone, které jsou zatím v prodejnosti z globálního hlediska na pátém místě, ovšem s velkým odstupem od favoritů na trhu. To, že se telefony s Windows Phone 7 neprodávají tak, jak Microsoft očekával, přiznal tento měsíc na konferenci pro partnery i CEO firmy Steve Ballmer. Nicméně věří, že z dlouhodobého hlediska se situace změní a že zájem vzroste. Také například analytici IDC očekávají velký zájem zejména po adopci platformy Windows Phone 7 společností Nokia. Více viz článek Windows Phone převálcuje konkurenci, tvrdí analytici.Komentáře