Windows Phone 7: Microsoft chystá další vylepšení

Microsoft v uplynulém týdnu informoval o novinkách plánovaných do podzimní aktualizace Windows Phone 7 s kódovým označením Mango.


Chystaný update mobilní platformy Microsoftu má přinést téměř 1 500 nových API, vylepšení vývojářských nástrojů, funkci lokální SQL databáze a také rychlejší startování aplikací a nahrávání dat.

Microsoft tak chce svoji platformu nadále zatraktivnit jak pro vývojáře, tak pro uživatele. Při vývoji se pracuje zejména na zlepšení takových funkcí, jako je scrolling, využití paměti či přístup k datům. Vlastní SQL databáze má zlepšit možnosti ukládání dat v aplikacích a mezi nové API má patřit např. podpora doplňku Silverlight 4 pro bohatší webový obsah.

Zatímco současná generace Windows Phone 7 „zamrzá“, když dostává nová data, Mango má být stále v plném běhu bez zastavování provozu aplikací. Přepracovaná práce s pamětí má přinést rychlejší spouštění aplikací a plynulejší interakcí, slibuje Microsoft.

V nové revizi Windows Phone 7 má být také obsažena mobilní verze prohlížeče Internet Explorer 9 s přepracovaným jádrem pro vyšší výkon a podporou HTML5 a přibudou takové možnosti jako přehrávání audia v pozadí při surfování. Operační systém má dále podporovat 16 dalších jazyků včetně češtiny a vylepšeny budou i možnosti vyhledávání. Microsoft též vyzdvihuje zlepšenou integraci dat v telefonu a rychlejší přepínání aplikací za využití pokročilého multitaskingu. Zvýšit by se díky modifikacím měla i výdrž na baterie.

Novinky byly představeny na konferenci Mix 11, kde byla řeč i o budoucnosti Windows Azure či byla předvedena první testovací verze Internet Exploreru 10. Více o těchto událostech najdete v článcích Microsoft odhalil novinky pro Windows Phone 7 a Windows Azure a Microsoft překvapil, uvolnil první testovací verzi IE10.Komentáře