Windows Server 2008 bez opony

Podrobnosti k produktovým verzím a licenčním podmínkám pro Windows Server 2008 včetně virtualizačního serveru Hyper-V představila firma Microsoft.Podrobnosti k produktovým verzím a licenčním podmínkám pro Windows Server 2008 včetně virtualizačního serveru Hyper-V představila firma Microsoft.
Microsoft zveřejnil detailní informace týkající se produktových verzí a licenčních podmínek pro Windows Server 2008. Ten bude nově obsahovat i technologii pro virtualizaci serverů Hyper-V, dříve známou pod kódovým označením Viridian. Microsoft současně představil i samostatný virtualizační server nazvaný Microsoft Hyper-V Server, který si budou moci uživatelé pořídit jako zcela samostatné řešení nezávislé na serverovém operačním systému Windows Server.
Windows Server 2008 bude k dispozici celkem v osmi produktových verzích, z nichž 3 budou obsahovat virtualizační technologii Hyper-V, jakožto součást tohoto serverového operačního systému:
* Windows Server 2008 Standard. Tato produktová verze zahrnuje rozšířené webové a virtualizační nástroje, které uživatelům poskytnou mnohem lepší kontrolu nad jejich servery, a to s možností rozšířené konfigurace, správy úkolů a vylepšené bezpečnosti. To vše umožní lépe ochránit nejenom data, ale také celou síť. S Windows Serverem 2008 Standard Edition navíc získávají uživatelé také jednu licenci Windows Server pro provoz ve virtuálním stroji zdarma.
* Windows Server 2008 Enterprise. Windows Server 2008 Enterprise edice má stejné funkce jako verze Standard. Uživatelé však navíc získávají čtyři licence k serveru navíc pro provoz ve virtuálním prostřední.
* Windows Server 2008 Datacenter. Windows Server 2008 Datacenter poskytuje platformu pro provoz kritických podnikových aplikací. Tato platforma pomáhá zákazníkům zvýšit především dostupnost a bezpečnost, a také snížit náklady na provoz IT infrastruktury. To vše díky možnosti využití neomezeného počtu instancí ve virtuálním prostředí.

Dvě produktové verze, jež budou nabízeny bez virtualizační technologie Hyper-V, jsou určeny pro velmi specifickou oblast:
* Windows Web Server 2008 je navržen za účelem provozu webových serverů. Windows Web Server 2008 nabízí stabilní základ webové infrastruktury, který je integrován v nově navržených rolích a modulech Internet Information Services (IIS) 7.0, ASP.NET Microsoft .NET Framework. Windows Web Server 2008 pomáhá organizacím rychle nasazovat webové stránky, aplikace i služby.
* Windows Server 2008 for Itanium-based Systems. Windows Server 2008 for Itanium-based Systems je optimalizovaný pro velké databáze a aplikace, které vyžadují vysokou dostupnost a škálovatelnost. Díky možnosti využití až 64 procesorů, splňuje tento systém i ty nejnáročnější požadavky na provoz kritických podnikových aplikací. Windows Server 2008 for Itanium-based Systems edition je určena výhradně pro uživatele platformy Intel Itanium.

Pro uživatele, jež si budou chtít pořídit Windows Server 2008 bez vizualizační technologie Hyper-V, jsou určeny tyto 3 edice:

* Windows Server 2008 Standard without Hyper-V

* Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V

* Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V
Nenechte si ujít:
Jak bude vypadat Windows XP Service Pack 3?

Release Candidate verze Service Packu 1 pro Vistu míří k testerům

Vista má stále stejného rivala – Windows XP

Windows XP ještě nejsou na odpis
Všechny výše uvedené verze budou uživatelům k dispozici jak ve 32bitové verzi, tak v 64bitové verzi. Jedinou výjimkou je Windows Server 2008 for Itanium-based Systems, jenž bude uvolněn pouze v 64bitové verzi. Funkce virtualizace Hyper-V bude dostupná pouze pro 64bitové edice Windows Serveru 2008.


Komentáře