Windows Vista SP1 Release Candidate je již k dispozici ke stažení!

Od dnešního dne je spolu s finální verzí Service Packu 1 pro Office 2007 k dispozici ke stažení i poslední Release Candidate verze očekávaného Service Packu 1 (SP1) pro Windows Vista. Každý se tak nyní může stát jeho testerem!Od dnešního dne je spolu s finální verzí Service Packu 1 pro Office 2007 k dispozici ke stažení i poslední Release Candidate verze očekávaného Service Packu 1 (SP1) pro Windows Vista. Každý se tak nyní může stát jeho testerem!

SP1 RC pro Vistu je již od minulého úterý k dispozici prostřednictvím Microsoft Connect, od čtvrtka si jej pak mohli stáhnout registrovaní uživatelé MSDN a TechNetu a od dnešního dne je již veřejně přístupný i přes Microsoft Download Center. Bude tak k dispozici stovkám milionů uživatelů a Microsoft si od tohoto kroku slibuje velmi intenzivní zpětnou vazbu. Vydání finální verze SP1 pro Vistu se očekává během prvního kvartálu roku 2008, což nyní potvrdil i Nick White, produktový manažer Visty. Od 6. prosince je také k dispozici blokovací patch, který zabrání automatické instalaci SP1 v rámci automatických aktualizací systému, neboť řada společností se bude chtít nejprve důkladně seznámit s novinkami v něm a zvolit si nejlepší metodu a dobu, kdy update budou chtít ve svém prostředí provést.

V distribuované RC verzi SP1 pro Vistu jsou zahrnuté podněty od testerů, kteří se zúčastnili beta programu, který začal letos v září. Oproti poslední betaverzi došlo hlavně ke změnám při instalaci a nastavení. Dále by mělo dojít také na zvýšení rychlosti a spolehlivosti systému, hlavně při kopírování souborů či práci na síti a byla zredukována i doba, nutná k probuzení počítače ze sleep módu. Došlo také k několika změnám v možnostech správy systému, včetně změn v BitLockeru.
Nenechte si ujít:
Service Pack 3 pro Windows XP překvapil, tvrdí testeři

Release Candidate verze Service Packu 1 pro Vistu míří k testerům

Vista má stále stejného rivala – Windows XP

Service Pack 1 pro Office 2007 je již na dohled!

Service Pack 1 pro Vistu má tedy podle slov Microsoftu přinést hlavně opravu řady chyb a zvýšení výkonu, ale ne nové funkce, což pro někoho může být zklamáním.


Komentáře