Windows XP: Další ústupek v prodloužení jejich prodeje!

Společnost Microsoft se tento týden oficiálně rozhodla prodloužit prodej licencí Windows XP i na levné desktopové počítače až do roku 2010, podobně jako je tomu již u netbooků. Oproti předchozím stanoviskům je to proto výrazná změna.Společnost Microsoft se tento týden oficiálně rozhodla prodloužit prodej licencí Windows XP i na levné desktopové počítače až do roku 2010, podobně jako je tomu již u netbooků. Oproti předchozím stanoviskům je to proto výrazná změna.

Toto rozhodnutí se má týkat výrobců počítačů, kteří nyní mohou až do 30. června 2010 předinstalovávat Windows XP Home na počítače, spadající do kategorie „nettopů“ – ty jsou ovšem definované pouze jako „levné desktopy“ bez dalších specifikací, tudíž mezi ně může spadat poměrně široké spektrum produktů.

Ještě v dubnu, kdy Microsoft svolil s prodloužením prodeje pro levné notebooky, označované jako netbooky, odmítal připustit, že by podobný krok mohl přijít i v oblasti levných desktopových PC. Nyní však mluvčí Microsoftu potvrdila, že společnost zaregistrovala velmi výrazné a jasné požadavky od zákazníků a partnerů, kteří si přejí používat Windows XP i na těchto přístrojích, a proto se Microsoft rozhodl takto velkému zájmu vyhovět. To je v souladu s výrokem Steva Ballmera z konce dubna, který belgickým reportérům řekl, že jeho společnost chce reagovat na zpětnou vazbu od uživatelů.

Nechme se tedy překvapit, zda Microsoft vyslyší i volání dalších uživatelů, kteří chtějí mít nadále k dispozici Windows XP i na běžných počítačích a noteboocích, protože již statisíce z nich se v petici Infoworldu vyjádřili jednoznačně pro pokračování jejich prodeje. Pro více informací viz článek Windows XP: Už přes 200 000 podpisů na petici za jejich záchranu.

Michael Gartenberg, analytik ve společnosti JupeterResearch, říká, že dnes stále existuje spousta hardwaru, pro který jsou Windows XP tou nejlepší volbou a že rozhodnutí Microsoftu v tomto kontextu dává smysl. Podle něj komponenty v levných konfiguracích mnohdy přímo vylučují možnost použití operačního systémů Windows Vista. To by tedy nutilo výrobce levných sestav nabízet je s Linuxem jako jedinou alternativou a krok Microsoftu je tedy logický i v tom, že nechce ztratil svůj podíl v tomto segmentu trhu.

Nenechte si ujít:
Uživatelé bojují za prodloužení prodeje Windows XP

Windows XP: do kdy budou v prodeji?

Vista má stále stejného rivala – Windows XP

Service Pack 3 pro Windows XP dokončen!

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém


Zdroj: Computerworld.com


Komentáře