Windows XP: Dell odmítá ukončit jejich prodej

CEO Microsoftu Steve Balmer podle informací amerického Computerworldu řekl, že existuje šance, že jeho společnost přehodnotí svůj plán na stažení Windows XP z prodeje. Nicméně například takový gigant jako Dell nyní však prohlásil, že bude Windows XP prodávat se svými počítači dál, bez ohledu na oficiální termín skončení prodeje.CEO Microsoftu Steve Balmer podle informací amerického Computerworldu řekl, že existuje šance, že jeho společnost přehodnotí svůj plán na stažení Windows XP z prodeje. Nicméně například takový gigant jako Dell nyní však prohlásil, že bude Windows XP prodávat se svými počítači dál, bez ohledu na oficiální termín skončení prodeje.

Výše uvedená informace o výroku Steva Balmera se odvolává na belgický report, i když ve čtvrtek americký mluvčí Microsoftu potvrdil, že původní plán skončení prodeje Windows XP stále platí. Existují však i jiné způsoby, jak jejich prodej prodloužit

Například společnost Dell již ohlásila, že ve svých počítačích bude nabízet Windows XP i po skončení možnosti jejich prodeje. Využije totiž licenci na downgrade z Windows Vista Business a Ultimate a díky tomu bude i nadále předinstalovávat Windows XP Professional na své počítače a notebooky, potvrdil mluvčí Dellu.

K počítačům však bude dodáváno i instalační DVD Visty, takže uživatelé budou moci v případě zájmu nainstalovat i tento systém, ke kterému budou mít zakoupenou ve skutečnosti licenci.

Tato možnost bude k dispozici u řad Dell Latitude, Optiplex a Precision a dále u některých systémů z řady Vostro a XPS. Mluvčí Dellu dále potvrdil, že jeho společnost bude v této praxi pokračovat do té doby, dokud Microsoft bude možnost downgradu nabízet.
Nenechte si ujít:
Jaký je Service Pack 3 pro Windows XP v praxi?

Service Pack 3 pro Windows XP překvapil, tvrdí testeři

Windows XP ještě nejsou na odpis

Uživatelé bojují za prodloužení prodeje Windows XP

Windows XP SP3 : Microsoft opravil kritickou chybu

Windows 7: Přijdou již příští rok?

Windows Vista a Internet Explorer 7 – jak se prosazují?

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém

I když Dell přidává ke svým počítačům DVD s ovladači pro Vistu i xpéčka, není ještě jasné, jak budou řešeny situace, kdy určitý hardware s Windows XP nefunguje. Například bezdrátová karta u Dellu Vostro 200 nepracuje pod Windows XP, takže v tomto případě bude potřeba nainstalovat v každém případě jiný operační systém.

Také americký InfoWorld pořádá petici proti ukončení prodeje Windows XP, k níž se připojilo již 170 000 uživatelů. Více informací o ní je zde.


Komentáře