Windows XP SP3 : Microsoft opravil kritickou chybu

Service Pack 3 pro Windows XP prodělal důležitou opravu ještě před svým vydáním. Microsoft v něm totiž opravil chybu, která některé počítače při instalaci posílala do smyčky nekonečných restartů, ne nepodobných problému, který hlásili uživatelé Service Packu 1 pro Vistu v únoru.Service Pack 3 pro Windows XP prodělal důležitou opravu ještě před svým vydáním. Microsoft v něm totiž opravil chybu, která některé počítače při instalaci posílala do smyčky nekonečných restartů, ne nepodobných problému, který hlásili uživatelé Service Packu 1 pro Vistu v únoru.

Tuto chybu se také podle dostupných zpráv snažili využít útočníci, proto na ní Microsoft minulé úterý vydal záplatu. Podle zpráv uživatelů se počítač restartoval hned po provedení update na SP3 a zacyklil se tak ve smyčce rebootů, neboť po opětovném naběhnutí systému došlo k dalším restartům.

Tento problém se týkal buildu 3311 Service Packu 3 pro Windows XP, neboť došlo k zastavení instalace souboru gdi32.dll na systém s odlišnou verzí tohoto souboru a nebylo možné se dostat dál. Build 3311 byl vydán k veřejnému testování 19. února a byl označovaný Microsoftem jako Windows XP SP3 Release Candidate 2.

Při používání novějších buildů jako 5508 tento problém nenastal. Způsob, jak problém vyřešit a zachránit tak nefunkční systém, byl ve spuštění instalace Windows z CD, zvolení opravy systému a překopírování původního souboru gdi32.dll.

Podle některých analýz se očekávalo, že Service Pack 3 pro Windows XP by mohl být dokončen již v polovině dubna a odeslán do výroby. Nicméně zatím nic nenapovídá tomu, že by byl již před finálním dokončením a ani Microsoft stále blíže nespecifikoval datum jeho vypuštění. Satisfakcí pro čekající uživatele tak může být alespoň fakt, že dlouhá doba jeho testování by měla pomoci najít všechny případné nedostatky a finální release SP3 tedy nebudou provázet žádné problémy, jako tomu bylo například s prvním Rollup balíčkem pro Windows 2000.
Nenechte si ujít:
Jaký je Service Pack 3 pro Windows XP v praxi?

Service Pack 3 pro Windows XP překvapil, tvrdí testeři

Windows XP ještě nejsou na odpis

Uživatelé bojují za prodloužení prodeje Windows XP

Nová verze Service Packu 3 pro Windows XP je již ke stažení!


Komentáře